Skocz do: Nawigacja, szukaj
    Strony pomocy
  Dla początkujących: Podstawy edycjiFormatowanieLinkowanieNazewnictwoObrazki

  Inne: Śledzenie zmianKorzystanie z szablonówWstawianie rozmów

Ogólnie

Szablony często ułatwiają edycję strony, gdy np. wstawia się na nią jakiś często używany element. Dzięki nim nie trzeba oddzielnie tworzyć tabeli dla każdego potwora albo przedmiotu, a jedynie wystarczy wkleić kod i wypełnić go odpowiednimi danymi.

Wstawianie szablonu polega na wzięciu jego nazwy oraz wszelkich wymaganych dodatkowych wartości w dwa nawiasy klamrowe. Istnieją proste szablony (używane np. przy linkowaniu), wyglądające mniej więcej tak:

{{Nazwa|treśćpierwszej|treśćdrugiej}}

Oraz bardziej zaawansowane, gdzie każda wartość ma swoją nazwę, którą trzeba wstawić przed treścią:

{{Nazwa|
| wartość1 = treśćpierwszej
| wartość2 = treśćdrugiej
|}}

Tego rodzaju szablony są bardziej zaawansowane i używa się ich przy np. opisywaniu potworów albo przedmiotów.


Pamiętaj, by podczas wstawiania szablonu, zawsze sprawdzić przed zapisaniem poprzez podgląd rezultat swych edycji. Czasem źle postawiony znak może zepsuć cały szablon!

Lista większości szablonów wraz ze wzorami kodów do wklejenia dostępna jest tu, zaś wszystkie istniejące na Tibia Wiki szablony można znaleźć w indeksie wszystkich stron po wybraniu odpowiedniej kategorii.


Szablonów można też używać jako urozmaicenia własnej strony użytkownika. Ważnym jest jednak, by przestrzegać przy tym zasad dotyczących prywatnych stron!


Podstawowe szablony

Wypisane niżej szablony służą przede wszystkim do informowania innych użytkowników o różnych rzeczach, np. że strona wymaga usunięcia, jest nieukończona albo informacje w niej zawarte nie są pewne.
  1. Do usunięcia - Po wstawieniu kodu {{ek}}, zostanie wstawiona informacja mówiąca, że strona musi być usunięta. Stosować w przypadku, gdy artykuł łamie zasady, albo został utworzony przez pomyłkę.
  2. Nie dokończona strona - Jeśli strona nie jest dokończona lub wymaga dodatkowych edycji, należy wstawić kod: {{nf}}.
  3. Informacje z Test Serwera - Należy wstawić kod {{update}} jeśli informacje zawarte na stronie opisują coś, co jest np. na Test Serwerze, ale po wyjściu update'u może się zmienić.