Skocz do: Nawigacja, szukaj


Czaszki

Rodzaje czaszek

Wyróżniamy sześć rodzajów skulli, w tym pięć ścisły związek z zabijaniem graczy. Wyświetlają się nam one tam gdzie inne nasze stany a także na głównym ekranie obok postaci.

White.JPG Biała Czaszka (White Skull)

Pojawia się obok gracza jako kara za zabijanie graczy (bez czaszek). Gracz posiadający takową czaszkę może zostać zaatakowany przez innych graczy bez żadnej kary.
Znika on po upływie blokady wylogowania. Blokada ta trwa 1 min za atak gracza, lub 15 min za zabicie.


Red Skull.png Czerwona Czaszka (Red Skull)

Tak zwany "RS". Pojawia się po zabiciu minimum:

  • trzech graczy w ciągu doby
  • pięciu w ciągu tygodnia
  • dziesięciu w ciągu miesiąca.

Zasada działania taka sama jak przy białej czaszce, lecz ginąc tracimy wszystkie przedmioty, które posiadamy przy sobie (niezależnie od tego, czy mamy na sobie amulet straty, czy błogosławieństwa).
Znika po 30 dniach od ostatniego morderstwa.


Skulle Black Skull.gif Czarna Czaszka (Black Skull)

Jest to kara dla seryjnych morderców. Kiedyś zamiast niej dostawało się blokadę na konto. Pojawia się po zabiciu minimum:

  • sześciu graczy w ciągu dnia
  • dziesięciu w ciągu tygodnia
  • dwudziestu w ciągu miesiąca.

Gracz z czarną czaszką nie może atakować nieoznaczonych graczy. Wszystkie czary i runy, działające obszarowo, są zablokowane. W walce z innymi graczami otrzymuje 100% obrażeń zamiast standardowych 50%. Po śmierci gracz odrodzi się w świątyni z nie więcej niż 40 HP oraz bez many. Nie może przywoływać ani zauroczyć potworów. Czaszka znika po 45 dniach od ostatniego morderstwa.


Skull yellow.gif Żółta Czaszka (Yellow Skull)

Takową czaszkę możemy ujrzeć u kogoś tylko w wypadku gdy sami jesteśmy zabójcami. Wtedy osoba która nas zaatakuje będzie posiadać czaszkę tego koloru koło siebie. Jest to pPlik:Przyklad.jpgewnego rodzaju informacja.
Zabicie kogoś z żółtą czaszką nie liczy się jako morderstwo.
Znika wraz ze zniknięciem białej czaszki u zabójcy.


Green.JPG Zielona Czaszka (Green Skull)

Czaszka nie mająca nic wspólnego z zabijaniem (aczkolwiek często bywa wykorzystywana podstępem).
Zielona czaszka pojawia się przy nas i innych członkach drużyny w której jesteśmy, co oznacza, że może nas atakować bez kary.
W wypadku gdy zostaniemy zaatakowani przez kogoś z party nie pojawi się złota czaszka. Zazwyczaj wykorzystywana do tego, aby rozpoznać "swoich" oraz, aby w razie wspólnej walki, po przypadkowym trafieniu przyjaciela nie otrzymać kary w postaci "złej" czaszki.


Skull orange.gif Pomarańczowa Czaszka (Orange Skull)

Podobnie jak żółta czaszka, ta czaszka nie jest widoczna dla wszystkich graczy. Jest ona widoczna tylko dla postaci które zostały zabite niesprawiedliwie przez inną postać. Wszystkie postacie które zabiły cię niesprawiedliwie będą oznaczone pomarańczową czaszką przez tydzień. Jest to wystarczająco dużo czasu na zemstę. Gdy zabijesz postać oznaczoną tą czaszką nie będzie się to liczyło jako niesprawiedliwe zabójstwo, lecz będziesz miał żółtą czaszkę przez 15 minut widoczną tylko dla postaci którą zabiłeś i oczywiście nie będziesz mógł wejść do protection zone przez czas trwania żółtej czaszki. Pomarańczowa czaszka znika po 7 dniach albo po zabiciu postaci przez tego dla kogo jest ona widoczna.