Skocz do: Nawigacja, szukaj
Arrow Red.png Jest to skrócona informacja o Royal Rescue Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako:
Nagroda: Dwarven Legs
Lokacja: Beregar
Wymagany poziom: -
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Stone Golem, Orc Berserker, Cyclops Smith, Gozzler, Mechanical Fighter, Zombie, Furious Troll, Troll Legionnaire, Lavahole
Legenda: Syn Imperatora Rehala zaginął. Podobno śmiałka, który przyczyni się do jego odnalezienia czeka sowita nagroda.

Wymagania

Opis

Po uprzednim wykonaniu The Hidden City of Beregar Quest udajemy się do miasta Beregar, a konkretnie do jego władcy Imperatora Rehala i piszemy do niego:

 • Gracz: hail emperor
 • Emperor Rehal: May Fire and Earth bless you, stranger. What leads you to Beregar, the dwarven city?
 • Gracz: mission
 • Emperor Rehal: As you have proven yourself trustworthy I'm going to assign you a special mission. Are you interested?
 • Gracz: yes
 • Emperor Rehal: Splendid! My son Rehon set off on an expedition to the deeper mines. He and a group of dwarfs were to search for new veins of crystal. Unfortunately they have been missing for 2 weeks now. What I'd like you to do is to find out what happened. ...
 • Emperor Rehal: Find my son and if he's alive bring him back. You will find a reactivated ore wagon tunnel at the entrance of the great citadel which leads to the deeper mines. If you encounter problems within the tunnel go ask Xorlosh, he can help you.
 • Gracz: bye
 • Emperor Rehal: Farewell, you!

Udajemy się do Xorlosha i mówimy:

 • Gracz: hi
 • Xorlosh: Who are you? Are you a genius in mechanics? You don't look like one.
 • Gracz: Tunnel
 • Xorlosh: There should be a book in our library about tunnelling. I don't have that much time to talk to you about that. ...
 • Xorlosh: If you want to have some information, you'll just have to find that book. If you need some equipment, go ask Harog. You'll find the library in the north eastern wing of Beregar city.

Po tej rozmowie, zgodnie z jego wskazówkami, udajemy się po książkę do biblioteki w północno-wschodnim skrzydle miasta. Książka znajduje się po lewej stronie trzeciej półki od góry.
Teraz musimy przygotować wszystkie potrzebne przedmioty, po czym udajemy się do stacji wagoników w Beregar.
Po użyciu wagonika, dojedziemy do tunelu w którym pękły skały i powstała przerwa w torach. Musimy naprawić usterkę zgodnie ze wskazówkami zawartymi w książce z biblioteki:

1. Używamy na dziurze młotka (wymagane 6 gwoździ i drewno w plecaku).

RoyalRescueTock.png

2. Gdy już nam się uda i na luce w torach pojawi się kładka, używamy piły na kawałku drewna, po czym zamieni się on w deski.
3. Używamy młotka na kładce i powinny pojawić się tory (wymagane 2 stalowe wykończenia i deski w plecaku).

RoyalRescueKling.png
Jeśli zadanie robimy w grupie, musimy pamiętać, żeby nie stawać na kładce, ponieważ zostaniemy przeteleportowani na początek tunelu i będziemy musieli od nowa naprawiać tory. Używamy wagonika i przejeżdżamy dalej, ale mostek za nami się wali, więc kolejna osoba będzie potrzebować jego własnych przedmiotów.
RoyalRescueBridge.png

Trafiliśmy do tunelu, gdzie dalsza droga jest zasypana. W miejscu gdzie brakuje kawałka belki podtrzymującej strop, używamy skrzynki z narzędziami, a w miejscu gdzie kamienia zasypały drogę kilofu.
RoyalRescueKit.png

Następnie używamy wagonika i dojeżdżamy do wielkiej jaskini, w której zawalił most na którym były tory. Tutaj naprawa nie wchodzi w grę, więc omijamy wagonik i sami wchodzimy w tunel którym przyjechaliśmy. Kiedy wejdziemy w głąb ziemi, teleport przeniesie nas do miejsca, w którym schodzimy schodami, po czym podążamy za mapą.

RoyalRescueMap1.png

RoyalRescueMap2.png

Wchodzimy po drabinie na górę i używamy wagonika.


W ten sposób znajdziemy się w dużym pomieszczeniu z wagonikami, węglem i pewną maszyną. Znajdujemy wagonik na wschodzie pomieszczenia i pchamy go aż do węgla (używając go), na którym używamy łopaty w celu załadowania go na wagonik. Teraz pchamy wagonik w przeciwną stronę i ładujemy węgiel do maszyny, na której używamy Fire Buga, a następnie szybko, zanim maszyna zgaśnie stajemy kilka razy na pompkę przy maszynie.

Rozpalona maszyna.

Gdy już to zrobimy możemy przesunąć jedną z czterech dźwigni, co poskutkuje opuszczeniem wagonika na tory (musimy wjechać do drugiego wagonika od lewej strony).

Każdy z czterech tuneli przeniesie nas w inne miejsce.
Tunel pierwszy Tunel drugi Tunel trzeci Tunel czwarty
Droga kończy się, kiedy dojeżdżamy do rzeki lawy.
Prawidłowa droga.
Dostaniemy się do jaskini z wieloma innymi tunelami.
Kolejna zawalona jaskinia. Można tu zobaczyć martwego trolla.
Długa jaskinia, z kamiennymi golemami.

Jaskinia dźwigni.

Jesteśmy teraz w pomieszczeniu, w którym za pomocą dźwigni przy torach musimy ustawić je tak żeby wagonik mógł dotrzeć do tunelu na północy pomieszczenia. Po przesunięciu dźwigni, tory same będą zmieniały się dopóki ponownie nie przesuniemy dźwigni.
Gdy już tego dokonamy kierujemy się na północ, aż dotrzemy do Tehlima.
RoyalRescueMapTehlim.png
Rozmawiamy w następujący sposób:

 • Gracz: hi
 • Tehlim: I'm so glad someone has found me. Did you meet THEM?!
 • Gracz: mission
 • Tehlim: I warn you, those trolls are WAY more dangerous than the usual kind. Alone, I can't do anything for my brothers. Find a way to the trolls' hideout and rescue my brothers. Are you willing to help me?
 • Gracz: yes
 • Tehlim: Great! I hope you find my brothers. Good luck!

Po odbyciu rozmowy wracamy do pomieszczenia z dźwigniami. Tym razem tory układamy tak żeby dotrzeć do tunelu na północnym-wschodzie. Gdy już tam będziemy, wchodzimy schodami na górę i kierujemy się do teleportu. Po wejściu teleport kierujemy według poniższej mapki, pokonując po drodze Trolle Legionairy, Furious Trolle i summonowane przez nie Mechanical Fightery.

Royalrescuemap.JPG

Kierując się według mapy dojdziemy do pomieszczenia ze skrzynią, z której bierzemy klucz i wracamy do pomieszczenia z teleportem. Dalej kierujemy się według mapki:

Royalrescuemap2.JPG

Po wejściu na wyższy poziom przyjdzie nam pokonać wąski i kręty most, na którym będziemy musieli pokonać Trolle Legionairy i Furious Trolle, będąc cały czas pod ostrzałem licznych Lavahole. Na ostatnim, zaznaczonym na mapce poziomie powinniśmy uważać na Mechanical Fightery, pojawiające się po stanięciu na niektóre śmieci. Gdy już pokonamy ten poziom i dojdziemy do klatki z Orkiem Berserkerem musimy za pomocą dowolnej broni do walki w zwarciu zniszczyć uszkodzoną część klatki i użyć czaru lewitacji żeby zejść w dół. Gdy już znajdziemy się na niższym poziomie musimy udać się na wschód, zejść schodami w dół i odszukać Rehona uwięzionego w celi. Po odnalezieniu go, należy z nim porozmawiać w następujący sposób:

 • Gracz: Hi
 • Rehon: Hello, my friend.
 • Gracz: Mission
 • Rehon: By the Gods! You have the key to the cell! Thank you sooo much, mate. And now leave. I'll wait here until the air is clean and then I'm out of here.

Po rozmowie z Rehonem możemy wracać do Beregar, tą samą drogą, którą przyszliśmy dostajemy się to pomieszczenia z szynami i dźwigniami, a następnie przestawiamy szyny tak żeby prowadziły do tunelu na wschodzie. Teraz pozostało nam już tylko udać się do imperatora po nagrodę. Żeby ją dostać wystarczy porozmawiać z nim w ten sposób:

 • Gracz: Hail Emperor
 • Emperor Rehal: May Fire and Earth bless you, stranger. What leads you to Beregar, the dwarven city?
 • Gracz: Mission
 • Emperor Rehal: My son was captured by trolls? Doesn't sound like him, but if you say so. Now you want a reward, huh? ...
 • Emperor Rehal: Look at these dwarven legs. They were forged years ago by a dwarf who was rather tall for our kind. I want you to have them. Thank you for rescuing my son Gracz.