Skocz do: Nawigacja, szukaj
Valkyrie.gif Valkyrie
190 Hp
85 Exp (Exp/Hp: 0.4)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 128)
Summon/Convince: 450/450
Specjalne: Brak
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci
Odgłosy: "Another head for me!"; "Head off!"; "Your head will be mine!"; "Stand still!"; "One more head for me!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-35 hp), na dystans włóczniami (0-30 hp)
Zachowanie: Ucieka, jak ma mało hp. Potrafi przesuwać elementy otoczenia (np. skrzynie, pudełka, paczki).
Opis: Walkirie to wyższa klasa amazonek, kobiet-wojowniczek zamieszkujących bagna na wschodzie kontynentu. Są sprawniejsze zarówno w walce wręcz jak i na dystans. Każda amazonka, która dowiedzie swej odwagi przynosząc trzynaście czaszek swych wrogów, zyska rangę walkirii.Od jakiegoś czasu są obiektami wielu polowań ponieważ dają sporo doświadczenia i czasami mają cenne przedmioty takie, jak np. Small Diamond.
Występowanie: Amazon Camp, 1 na północny zachód od Thais, wieża na zachód od Ab'Dendriel, obozy amazonek wokół Carlin, Dzielnica handlowa na Yalahar
Taktyki: Nawet jedna walkiria potrafi przysporzyć problemów słabo wyszkolonym wojownikom. Jej umiejętności w walce wręcz i na dystans tworzą z niej prawdziwego lidera bandy amazonek. Rycerz wyruszający na polowanie na tą kobietę-wojowniczkę, powinien zaopatrzyć się w jak najmocniejszą broń, aby szybko się jej pozbyć. Paladyni nie maja większych kłopotów z walkirią. Wystarczy im zwykły łuk i kołczan strzał, aby była martwa. Profesje magiczne podobnie jak Paladyn - walka na dystans.
Loot: 0-12 gp, 0-3 Meat, 0-3 Spear, Chain Armor, 0-2 Red Apple (rzadko), Girlish Hair Decoration (rzadko), Hunting Spear (rzadko), Protective Charm (rzadko), Double Axe (rzadko), Health Potion (rzadko), Plate Armor (rzadko), Skull (rzadko), Protection Amulet (bardzo rzadko), Small Diamond (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Amazonki.