Wierzchowce

Użytkowniku! Tibia Wiki nie wymaga pobierania CZEGOKOLWIEK, więc jeśli widzisz komunikat zalecający coś ściągać - wiedz, że to na pewno dzieło hakera. Zwracaj również uwagę na to, gdzie przekierowuje dany link zewnętrzny.
Pamiętaj, że wszelkie przejawy wandalizmu na stronach możesz cofać samodzielnie, jeśli administrator się spóźnia. Sprawdź.

Wierzchowce

Z Tibia Wiki

Ogólnie

Wierzchowce, to potwory, które możemy oswoić i na nich jeździć. Działają one tak jak stroje, lecz dodają premie prędkości. Nie można na nich przebywać w strefach ochronnych (m.in. domki, świątynie, depozyty). Aby dowiedzieć się więcej o ich oswajaniu, zobacz tutaj.

Wierzchowce

Nazwa Szybkość Przedmiot do oswajania Opis
Armored Dragonling
10 - Na razie nie możliwy do zdobycia.
Armored Sandstone Scorpion
10 - Na razie nie możliwy do zdobycia.
Armored Undead Cavebear
10 - Możliwy do zdobycia w ukrytych podziemiach w Formorgar Mines.
Armoured Lion
10 - Na razie nie możliwy do zdobycia
Armoured War Horse
10 - Można go było kiedyś otrzymać za kupno premium.
Black Sheep (wierzchowiec)
10 Reins Być może nikt się nie domyśla, że ta niepozorna, czarna owca potrafi udźwignąć duży ciężar, ale jest to fakt. Oczywiście zrobi to tylko z posłuszeństwa dla swojego pana.
Blazebringer
10 - Nie wiadomo, skąd pochodzi to tajemnicze zwierzę. Wiadomo jedynie, że nie boi się płomieni, a nawet lubi ich bliskość. W związku z tym, promieniuje on wokół siebie światłem.
Crystal Wolf (wierzchowiec)
10 Diapason Kryształowy wilk, którego możemy oswoić. Został wybrany w ankiecie przez graczy.
Dragonling (wierzchowiec)
10 Decorative Ribbon ?
Draptor (wierzchowiec)
10 Harness Draptor to potwór będący częściowo drakenem. Pełni on również funkcję wierzchowca, ale dopiero po oswojeniu. Można go spotkać czasami w pałacu Imperatora w północnym Zao oraz podczas ataku smoków na Parne Pola.
Dromedary (wierzchowiec)
10 Fist on a Stick Wielbłąd. Będziemy mogli na nim jeździć, jeśli go oswoimy.
Ironblight (wierzchowiec)
10 Iron Loadstone ?
Kingly Deer
10 Golden Fir Cone Majestatyczny biały jeleń będzie nas dumnie woził, o ile go najpierw oswoimy.
Ladybug (wierzchowiec)
10 Four-Leaf Clover ?
Magma Crawler (wierzchowiec)
10 Glow Wine
Manta
10 Foxtail ?
Mechanical Bird
10 - Można go było kiedyś otrzymać za kupno premium.
Midnight Panther (wierzchowiec)
10 Leather Whip Ta nocna pantera wychodzi na łowy tylko po zmroku. Zamieszkuje ona dżunglę Tiquandę - przy odrobinie szczęścia się na nią natkniemy.
Modified Gnarlhound (wierzchowiec)
10 Golem Wrench Można go oswoić po wykonaniu Shadows of Yalahar Quest.
Mule
10 Bag of Apple Slices Osioł. Jest to silne zwierzę, które możemy oswoić. Pójdź do starej czarownicy, Incredibly Old Witch, znajdującej się na południe od Thais, w drodze na Fibulę. Zwab jakiegokolwiek potwora i czekaj, aż wiedźma zamieni go w osła. Wtedy użyj na nim torebki z jabłkami.
Racing Bird
10 Carrot on a Stick Wielkie ptaki także mogą stać się wiernymi towarzyszami. Do tego potrafią również szybko biegać. Oczywiście najpierw trzeba będzie znaleźć sposób, aby je odciągnąć od łapania robaków i skubania ludzi.
Rapid Boar
10 Hunting Horn Dzik jest jednym z kilkunastu potworów, na których możemy jeździć. Mieszka on w lasach, w okolicach Obozu Banitów. Nie lubi intruzów i każdego zaatakuje, chyba że uda się nam go oswoić. Do tego celu potrzebny będzie róg łowiecki, wydający dźwięki które dzik lubi.
Red Manta
10 - Można go było kiedyś otrzymać za kupno premium.
Rented Horse
10 500 gp Koń. Można go wypożyczyć na jeden dzień od Appaloosy w stajni obok Venore, lub od Palomino w Thais. Po tym czasie przysyłana jest wiadomość "Your horse contract has ended. Once you dismount, you cannot ride the rented horse anymore." Występuje też w dwóch innych odmianach:

Plik:Rented Horse2.gif Plik:Rented Horse3.gif

Sandstone Scorpion (wierzchowiec)
10 Scorpion Sceptre Piaskowy skorpion zamieszkujący pewien grobowiec. Można go oswoić.
Shadow Draptor (wierzchowiec)
10 - Można go było kiedyś otrzymać za kupno premium.
Stampor (wierzchowiec)
10 30 Hollow Stampor Hoof, 50 Stampor Horn i 100 Stampor Talons Stąpacz jest zwierzęciem żyjącym w Zao. Aby go oswoić, trzeba przynieść 30 Hollow Stampor Hoof, 50 Stampor Horn i 100 Stampor Talons do szamana.
Tamed Panda
10 Bamboo Leaves Oswojona panda to łagodne zwierzę, które będzie nas wozić nie tylko po tropikalnym lesie.
The Hellgrip (wierzchowiec)
10 Nail Case ?
Tiger Slug
10 Slug Drug Zawsze powolne i spokojne ślimaki po oswojeniu nabywają cech... tygrysich.
Tin Lizzard
10 Tin Key Ta maszyna została skonstruowana i była używana przez Yalaharianinów, jednak po upadku dzielnicy przemysłowej pojazd ten stoi nieużywany w podziemiach jednej z fabryk. Do jego uruchomienia potrzebny jest klucz, który najprawdopodobniej dalej posiadają niektóre golemy.
Titanica
10 Giant Shrimp Wielkiego Skorupiaka, lubiącego ciepłe wody, bez problemu da się oswoić. Będzie nas wtedy wiózł także po powierzchni.
Undead Cavebear (wierzchowiec)
10 Maxilla Maximus Niedźwiedź jaskiniowy, a dokładnie jego skamieniałości, to wierzchowiec, którego oswajanie może być niebezpieczne. Posiada wielkie zębiska i tylko jeszcze większe są w stanie go uspokoić.
Uniwheel
10 Golden Can of Oil Jednoślad. Możemy na nim jeździć, o ile go najpierw naoliwimy.
Unknown Lion
10 - Na razie nie możliwy do zdobycia.
Walker (wierzchowiec)
10 Control Unit ?
War Bear
10 Slingshot Ten niedźwiedź, zakuty w zbroje jest jednym z wierzchowców, których możemy dosiąść. Mieszka on w wielu lasach i jaskiniach, a po oswojeniu będzie naszym wiernym partnerem.
War Horse
10 Sugar Oat Wojenny koń. Został wybrane w ankiecie przez graczy. Żeby go oswoić musimy udać się do wypożyczali w Thais i zapytać o wypożyczenie konia . Jeśli NPC powie nam, że obecnie nie ma koni do wypożyczenia, ponieważ uciekły, mamy szansę znaleźć dzikiego konia i go oswoić.
Water Buffalo (wierzchowiec)
10 Leech
Widow Queen
10 Sweet Smelling Bait Być może niektórzy boją się pająków, ale inni wręcz przeciwnie. Kuszą je zgniłym ryżem, po czym je oswajają i na nich jeżdżą.