Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dark Apprentice.gif Dark Apprentice
225 Hp
100 Exp (Exp/Hp: 0.4)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 150)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Staje się niewidzialny (bardzo rzadko), Zamienia siebie lub gracza w żabę, cyklopa albo w miotły, Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Nic.
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci
Odgłosy: "Outch!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-5 hp) i na dystans kamykami (0-10 hp), energią (1-21 hp) i ogniem (3-26 hp)
Maks. obrażenia: 52 hp
Zachowanie: Trzyma daleki dystans od gracza.
Opis: Niektórzy mroczni magowie, gdy zostaną wyrzuceni z magicznego zakonu, zabierają ze sobą swoich uczniów. Inni zdobywają ich później, aby mieć wiernych pachołków do dyspozycji. Mroczni uczniowie są niczym więcej jak cieniami swoich mistrzów, którzy chciwie bronią swoich sekretów i dzielą się najwyżej małą częścią swojej wiedzy, gdy to absolutnie konieczne. Utrzymujący się przy mistrzach dzięki obietnicy zyskania zakazanej wiedzy i części ich mocy, są tak samo pozbawieni skrupułów jak ich panowie.
Występowanie: Dark Cathedral, Dzielnica Czarodziejów Yalaharu, wieża na północ od Mount Sternum nazywana Magician Tower.
Taktyki: Dla rycerzy i paladynów podobnie jak z Witch tylko, że Dark Apprentice zadaje mniejsze obrażenia. Postacie magiczne też nie powinny się ich obawiać, nawet w większej grupie z racji tej, że zadają bardzo słabe obrażenia.
Loot: 0-60 gp, 0-3 Blank Rune, Dead Frog, Health Potion, Mana Potion (rzadko), Wand of Decay (rzadko), Wand of Dragonbreath (rzadko), Reins (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Magowie.