Skocz do: Nawigacja, szukaj

Targowisko:

Targowisko służy do kupowania oraz sprzedawania przedmiotów oferowanych przez graczy dla innych graczy bez konieczności interakcji między sprzedawcą a kupującym. Aby odwiedzić targowisko należy udać się do depozytu w którymkolwiek z miast. Po otwarciu swojej skrzyni depozytowej zobaczymy nowy interfejs pojemnika:

Market1.png

W pojemniku oznaczonym kolorem zielonym muszą znajdować się przedmioty, które chcemy sprzedać.
W pojemniku oznaczonym kolorem niebieskim pojawią się przedmioty, które nabyliśmy na targowisku.
Po otwarciu pojemnika oznaczonego kolorem czerwonym przechodzimy do targowiska.

Interfejs targowiska:Market2.png

 • Kategorie (Categories):

Tutaj możemy sprecyzować czego szukamy. Znajdziemy tu 22 alfabetycznie ułożone kategorie, do których przypisane są przedmioty. Znajdziemy tutaj również 2 kategorie ogólne, które są oznaczone jako:
- Others - gdzie znajdziemy zarówno Śmieci, Przedmioty Specjalne oraz wszystkie inne które ciężko kategoryzować.
- Valuables - gdzie znajdziemy zarówno Kosztowności, Trofea oraz przedmioty do oswajania.
Pod kategoriami widzimy możliwość dokładniejszego uściślenia kręgu poszukiwań:
- Level: Naciśnięcie tej opcji spowoduje, że będziemy widzieć jedynie te przedmioty, których wymagania poziomowe nie przekraczają poziomowi naszej postaci.
- Voc. - Naciśnięcie tej opcji spowoduje, że będziemy widzieć jedynie te przedmioty, które są przeznaczone dla naszej profesji.
- 1H - Ta opcja jest dostępna jeśli w kategoriach wybraliśmy broń. Włączenie tej opcji spowoduje, że będziemy widzieć jedynie broń jednoręczną.
- 2H - Ta opcja jest dostępna jeśli w kategoriach wybraliśmy broń. Włączenie tej opcji spowoduje, że będziemy widzieć jedynie broń dwuręczną.

 • Towary (Object Types):

Tutaj pojawi się nam lista wszystkich przedmiotów z danej kategorii, oczywiście ułożona alfabetycznie. Możemy zobaczyć oferty kupna/sprzedaży każdego towaru na liście. Białym kolorem są oznaczone przedmioty, które aktualnie znajdują się w pierwszej skrzyni, a w nawiasie podana jest ilość sztuk posiadanego towaru.

 • Oferty sprzedaży (Sell Offers):

Tutaj pojawiają się wszystkie oferty oraz informacje o ofertach sprzedaży danego towaru.
Np: Nick gracza/Anonymous: 3 for 11,000 gold (total 33,000gold) ends at 2012-01-15 13:10
Informacje zawarte w ofercie: Nick gracza, ilość sztuk posiadanego towaru, cena za jedną sztukę, suma w złocie za wszystkie wystawione na sprzedaż przedmioty oraz data i czas końca oferty.
Anonymous - niektórzy gracze nie chcą podawać nicku swojej postaci, dlatego przy tworzeniu oferty wybierają opcje "Anonym." co tworzy z nich anonimowych kupców/sprzedawców.
Jeżeli któraś z ofert okaże się dla nas idealną wybieramy ją, następnie na pasku powyżej precyzujemy ilość sztuk jaka nas interesuje i potwierdzamy kupno przyciskiem 'Accept'. Po zaakceptowaniu oferty w naszym depozycie pojawi się przedmiot, a pieniądze za transakcje zostaną zabrane z naszego konta.

 • Oferty kupna (Buy Offers):

Tutaj pojawiają się wszystkie oferty oraz informacje o ofertach kupna danego towaru.
Np: Nick gracza/Anonymous: 3 for 11,000 gold (total 33,000gold) ends at 2012-01-15 13:10
Informacje zawarte w ofercie: Nick gracza, ilość sztuk posiadanego towaru, cena za jedną sztukę, suma w złocie za wszystkie wystawione do kupna przedmioty oraz data i czas końca oferty. Jeżeli któraś z ofert okaże się dla nas idealną wybieramy ją, następnie na pasku powyżej precyzujemy ilość sztuk jaką chcemy sprzedać i potwierdzamy sprzedaż przyciskiem 'Accept'. Po zaakceptowaniu oferty z naszego depozytu znika przedmiot, a pieniądze za transakcje zostają przesłane do banku.
Anonymous - niektórzy gracze nie chcą podawać nicku swojej postaci, dlatego przy tworzeniu oferty wybierają opcje "Anonym." co tworzy z nich anonimowych kupców/sprzedawców.
Uwaga: Wielu graczy próbuje oszukać sprzedających wystawiając swoje oferty w taki sposób:
Zamiast:
Nick gracza/Anonymous: 3 for 11,000 gold (total 33,000gold) ends at 2012-01-15 13:10
Pojawi się taka oferta:
Nick gracza/Anonymous: 11,000 for 3 gold (total 33,000gold) ends at 2012-01-15 13:10
Bez dokładniejszego spojrzenia oferty wydają się podobne, ale w pierwszej sprzedamy 3 przedmioty za 11000 gp każdy, a w drugiej 11000 przedmiotów za 3 gp każdy.

 • Szukaj (Search):

Jeżeli poszukujemy konkretnego przedmiotu możemy skorzystać z tej opcji. Nie musimy wpisywać dokładnej nazwy towaru, możemy wpisać jedynie jej część, ale trzeba się liczyć z tym, że pojawią się wszystkie towaru, które w nazwie posiadają wpisaną cząstkę (wielkie litery nie mają znaczenia). Na przykład jeśli wpiszemy "Bolt" pojawią się nam: Bolt, Chain Bolter, Infernal Bolt, Piercing Bolt, Power Bolt, Vortex Bolt

 • Tworzenie Oferty (Create Offer):

Na początku musimy znaleźć przedmiot, który chcemy kupić/sprzedać. Następnie możemy zaznaczyć opcję Anonym., która ukryje nasz nick przy ofertach i będziemy wyświetleni jako Anonymous. Następnie wybieramy opcję Sell (sprzedaż) lub Buy (kupno). Nastepnie wpisujemy cenę jaką uważamy za idealną za dany przedmiot. Wybieramy ilość przedmiotów, które pragniemy sprzedać/kupić i naciskamy Create. Jeżeli tworzymy ofertę kupna, to nasze pieniądze od razu są zabrane z naszego konta, a jeśli nikt nie sprzeda nam potrzebnego towaru w ciągu 30 dni to pieniądze zostanę odesłane na konto.

 • Oferty (Offers):

Na dole okna targowiska dostrzegamy opcję Offers, po wciśnięciu której pojawiają się aktualne oferty sprzedaży i kupna danego towaru.

 • Detale (Details):

Na dole okna targowiska dostrzegamy opcję Details, po wciśnięciu której pojawiają się dokładne informacje o danym przedmiocie, takie jak:
- Details: Waga, atrybuty, wymagania przedmiotu.
- Statistics: Znajdziemy tutaj informacji o ilość transakcji kupna/sprzedaży a także ceny (najwyższa,najniższa oraz średnia) za które kupiono/sprzedano towar.

 • Moje oferty (My Offers):

Na dole okna targowiska dostrzegamy opcję My Offers, po wciśnięciu której pojawiają się wszystkie nasze wystawione oferty kupna/sprzedaży.

 • Zamknięcie targowiska (Close):

Zamyka okno targowiska.

Generalne zasady i ograniczenia:

 • Pieniądze, za które kupujemy towary zawsze pobierane są z naszego konta bankowego,
 • Każdy gracz może kupować/sprzedawać przedmioty na targowisku, ale jedynie gracze, posiadający płatne konto mogą tworzyć oferty.
 • Każdy gracz z płatnym kontem może mieć stworzonych maksymalnie 100 ofert jednocześnie, a każda oferta może zawierać maksymalnie 64,000 sztuk towaru.
 • Przy każdym stworzeniu oferty należy zapłacić podatek (Fee), który wynosi 1% ceny podanej za dany przedmiot, ale nie mniej niż 20 gp i nie więcej niż 1000 gp. Podatek zostanie pobrany z banku.
 • Maksymalna cena jaką można wpisać dany przedmiot wynosi 999,999,999 gp.
 • Oferty są ważne 30 dni. Jeśli po 30 dniach nikt nie kupi naszych przedmiotów, przedmioty zostaną nam zwrócone do depozytu. Jeśli nikt nie sprzeda nam przedmiotów, pieniądze zostaną zwrócone na konto.
 • Niemożliwe jest wystawienie ofert niektórych przedmiotów:
  • Dokumenty (nie licząc przedmiotów potrzebnych do zadań
  • Pojemników na płyny
  • Kluczy
  • Pucharów
  • Przedmiotów fanów
  • Pojemników, w których znajdują się jakieś przedmioty.