Skocz do: Nawigacja, szukaj

Znajdujący się pod tym adresem, system odzyskiwania konta - będący integralną częścią oficjalnej strony gry - dla osób nieznających języka angielskiego może wydawać się skomplikowany, jednakże jest on bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Niniejszy poradnik objaśnia sposób korzystania z tego, jakże ważnego interfejsu.

Wstęp

W celu skorzystania z opcji odzyskiwania konta potrzebujesz adresu e-mail. W zależności od opcji wybranej przez Ciebie wystarczy adres do którego jest przypisana postać lub też będziesz potrzebować nowego. Warto wybrać taką skrzynkę pocztową, która gwarantuje szybkie odebranie poczty (z takich możliwości słyną skrzynki pocztowe na serwisie o2.pl bądź też Gmail), a co jest często ważne podczas korzystania z tego systemu (np. sądzisz, że jakiś gracz okrada właśnie Twoje postacie).

Na dodatek, by wykorzystać znaczną część opcji potrzebny jest recovery key, którego można uzyskać podczas procesu personalizacji konta.

Odzyskiwanie konta

Aby rozpocząć proces odzyskiwania konta udaj się na oficjalną stronę gry i w zakładce "Account" kliknij na link "Lost Account?"

LACCW1.png

bądź też udaj się do strony logowania, a następnie kliknij przycisk - tym razem - "Account Lost?".

LACCW2.png

Przed tobą znajduje się krótki opis (w języku angielskim) działania tej funkcji oraz okienko w które musisz wpisać nazwę jakiejkolwiek postaci która znajduje się na koncie które chcesz odzyskać. Nie ma znaczenia którą postać wpiszesz.

LACCW3.png

Otwiera się przed tobą okno z wyborem opcji, musisz zdecydować się na jedną:

LACCW4.png

 1. "I have forgotten my password." wybierz jeśli zapomniałeś hasła (aby uzyskać hasło potrzebujesz dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto oraz nazwy konta lub recovery key'a).
 2. "I have forgotten my account name." wybierz jeśli zapomniałeś nazwy konta (aby uzyskać nazwę potrzebujesz dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto oraz hasła konta lub recovery key'a).
 3. "I have forgotten both my password and my account number." wybierz jeśli zapomniałeś nazwy konta oraz hasła(aby uzyskać nazwę i hasło potrzebujesz dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto (w tym przypadku konto musi być nieużywane przez 8 tygodni) lub recovery key'a).
 4. "My account has been hacked." wybierz jeśli zostałeś zhakowany a haker zmienił twoje hasło (aby uzyskać nowe hasło potrzebujesz dostępu do konta e-mail, na które jest zarejestrowane konto oraz nazwy konta lub recovery key'a).
 5. "I want to change the email address of my account instantly." wybierz jeśli chcesz natychmiast zmienić adres e-mail, na który zarejestrowane jest konto (przy zmianie na stronie konta po zalogowaniu, zmiana trwa 30 dni; aby zmienić adres e-mail, na które jest zarejestrowane konto potrzebujesz recovery key'a).
 6. "I need a new recovery key." wybierz jeśli chcesz uzyskać nowy recovery key (aby to zrobić musisz zapłacić 5€ takim samym systemem jak opłacany jest Premium Account).


Skróty


1. I have forgotten my password.

Po wybraniu tej opcji ukazuje się takie okno:

LACCD1.png

 • Zaznacz 1 opcję jeśli posiadasz dostęp do e-maila na który zarejestrowane jest konto oraz znasz jego nazwę. Wpisujesz swoje dane i klikasz Submit. Na twój adres zostaje wysłana wiadomość z linkiem który trzeba kliknąć w celu przejścia z powrotem na Tibia.com, otworzy się formularz w którym jedno okno jest puste, w nim też musisz wpisać nazwę swojego konta..
 • Zaznacz 2 i 3 opcję jeśli nie posiadasz również dostępu do adresu e-mail lub go nie pamiętasz. Pokaże się okienko w którym musisz wpisać nowy adres e-mail, którego będziesz od tej pory używał do zarządzania kontem. Dalsza procedura wygląda jak w 6. I need a new recovery key.
 • Zaznacz 4 opcję jeśli zapomniałeś również swojego hasła. Dalsza procedura wygląda jak w 3. I have forgotten both my password and my account number.
 • Jeżeli zapomniałeś adresu e-mail, na które jest zarejestrowane konto lub nie masz dostępu do tego konta oraz nie dysponujesz recovery key'em - wtedy odzyskanie konta jest niemożliwe.

2. I have forgotten my account name.

Po wybraniu tej opcji ukazuje się takie okno:

LACCD2.png

 • Zaznaczamy 1 opcję jeśli posiadasz dostęp do e-maila na który zarejestrowane konto oraz znasz hasło. Wpisz swoje dane i kliknij Submit. Na twój adres zostaje wysłana wiadomość z nazwą twojego konta.
 • Zaznacz 2 i 3 opcję jeśli nie posiadasz również dostępu do adresu e-mail lub go nie pamiętasz. Pokaże się okienko w którym musisz wpisać nowy adres e-mail, którego będziesz od tej pory używał do zarządzania kontem. Dalsza procedura wygląda jak w 6. I need a new recovery key..
 • Zaznacz 4 opcję jeśli zapomniałeś również nazwy swojego konta. Dalsza procedura wygląda jak w 3. I have forgotten both my password and my account name.
 • Jeżeli zapomniałeś adresu e-mail, na które jest zarejestrowane konto lub nie masz dostępu do tego konta oraz nie dysponujesz recovery key'em - wtedy odzyskanie konta jest niemożliwe.

3. I have forgotten both my password and my account name.

Po wybraniu tej opcji ukazuje się takie okno:

LACCD3.png

 • Zaznaczamy 1 opcję jeśli posiadasz dostęp do e-maila na który zarejestrowane konto. Wpisz swoje dane i kliknij Submit. Jeśli ostatnia aktywność na koncie była przed 8 tygodniami na twój adres zostaje wysłana wiadomość z nazwą i hasłem do twojego konta. W przeciwnym wypadku zostaniesz poproszony o wpisanie recovery key w pola które pojawią się poniżej.
 • Zaznacz 2 lub 3 opcję jeśli nie posiadasz również dostępu do adresu e-mail lub go nie pamiętasz. Pokaże się okienko w którym musisz wpisać nowy adres e-mail, którego będziesz od tej pory używał do zarządzania kontem. Dalsza procedura wygląda jak w 6. I need a new recovery key..
 • Jeżeli zapomniałeś adresu e-mail, na które jest zarejestrowane konto lub nie masz dostępu do tego konta oraz nie dysponujesz recovery key'em - wtedy odzyskanie konta jest niemożliwe.

4. My account has been hacked.

Po wybraniu tej opcji ukazuje się takie okno:

LACCD4.png

Jest to bardzo ważny moment. Długi tekst informuje Cię, że powinieneś koniecznie sprawdzić w jaki sposób twoje konto zostało zhackowane, oraz udziela porad na ten temat. Bardzo ważne jest żebyś był całkowicie pewien, że komputer z którego odzyskujesz dostęp do konta jest całkowicie czysty od ewentualnych wirusów czy też programów szpiegujących. Jeśli sądzisz, że usunąłeś przyczynę problemu, potwierdź to zaznaczając "I confirm that I have removed the security problem of my account." i naciśnij Submit.

W dalszych krokach proces jest identyczny jak w 1. I have forgotten my password.

5. I want to change the email address of my account instantly.

Po wybraniu tej opcji ukazuje się takie okno w które musisz wpisać swój nowy e-mail.

LACCD5.png

 • Zaznaczamy 1 opcję jeśli posiadasz recovery key i wpisz go w pola obok. Na nowy e-mail zostanie wysłana informacja z nowym hasłem do twojego konta.
 • Zaznacz 2 opcję jeśli nie posiadasz recovery key'a. Dalsza procedura wygląda jak w 6. I need a new recovery key..

6. I need a new recovery key.

Po wybraniu tej opcji ukazuje się takie okno:

LACCD6.png

 • Zaznaczamy 1 opcję jeśli chcesz zakupić całkowicie nowy recovery key za 5€ (ok. 20 złoty). Po ponownym potwierdzeniu zostaniesz skierowany na stronę firmy element 5, w celu dokonania płatności. Po uiszczeniu opłaty należy czekać na list (prawdziwy) przez okres 1-2 miesięcy w którym będzie zawarty confirmation key.
 • Zaznacz 2 opcję jeśli list już do ciebie dotarł. W okienko przepisz klucz z listu oraz zatwierdź: Yes, I would like to get a new recovery key. Zostanie wyświetlony twój nowy recovery key.