Skocz do: Nawigacja, szukaj
    Strony pomocy
  Dla początkujących: Podstawy edycjiFormatowanieLinkowanieNazewnictwoObrazki

  Inne: Śledzenie zmianKorzystanie z szablonówWstawianie rozmów

Na każdej stronie na Tibia Wiki znajdziesz na górze przycisk edytuj. Po wciśnięciu go, wejdziesz w tryb edycji danej strony. Teraz możesz poprawiać i zmieniać na niej wszystko, co zechcesz (oczywiście zgodnie z obowiązującymi zasadami).


Jeśli będziesz chciał utworzyć stronę, wystarczy że poprzez link lub wyszukiwarkę przejdziesz do niej i będziesz mógł zacząć edycję. Po pierwsze, nim utworzysz nowe hasło upewnij się, że już takie nie istnieje. Sprawdź przede wszystkim, czy nie ma haseł o podobnej nazwie, na przykład Strzała, Strzały, Arrow, Arrows. Nie ma sensu tworzyć kilku identycznych haseł. Należy przyjąć, że wszystkie nazwy haseł zapisujemy w liczbie pojedynczej w pierwszym przypadku i w oryginalnej, angielskiej nazwie.
W tym przypadku będzie to więc Arrow.


Po dokonaniu odpowiednich zmian, wystarczy że wciśniesz przycisk Zapisz, znajdujący się pod oknem edycji, a strona zostanie zapisana. Możesz jeszcze przed tym napisać jakiś komentarz do swej edycji w okienku Opis zmian, czy też zaznaczyć możliwość obserwowania zmian na tej stronie (wtedy będzie można śledzić je tutaj).

Nie musisz się bać, że coś zepsujesz, gdyż każdą zmianę można bez problemów cofnąć. Jednak zanim wciśniesz przycisk Zapisz, spójrz obok na sąsiedni przycisk. Jest to przycisk Pokaż podgląd, który pozwoli ci obejrzeć dokonane zmiany, zanim je zatwierdzisz. Dzięki temu możesz dokonać poprawek, czy wyeliminować ewentualne błędy. Jest o wiele lepiej, gdy zrobisz kilka podglądów strony i tylko raz ją zapiszesz, niż odwrotnie, ponieważ nie będzie nieczytelnego bałaganu w np. Ostatnich zmianach (więcej o tym w uwagach o śledzeniu zmian).