Skocz do: Nawigacja, szukaj

Wstęp

Poradnik ten przeznaczony jest tylko dla tych, którzy zostają na Rookgaard po zdobyciu 8. poziomu postaci (Rookstayerów) .

Podstawy naszych rozważań

W Tibii wyróżniamy kilka ataków zarówno fizycznych, jak i magicznych. Nas interesują: - chmurki - cios został zblokowany przez tarczę, żółte promienie - cios został zaabsorbowany przez zbroję, czerwone promienie - cios nie został przyjęty na tarczę ani na zbroję; trafiona osoba/potwór krwawi. Ten atak nazywamy "blood hit ".

Dodatkowo należy pamiętać, że jeden rodzaj ataku możemy używać raz na dwie sekundy. To oznacza 30 uderzeń na minutę . Na przyszłość ;] . Jeszcze jeden ważny szczegół: w trakcie walki nasza tarcza jest w stanie blokować dwóch przeciwników naraz. W przypadku większej ilości przeciwników, hity każdego ponad tych dwóch idą na naszą zbroję. (Zapożyczone z poradnika "Trening", istotne informacje)

Co to jest efektywny trening

Czyli co należy robić, żeby skile rosły nam najszybciej jak to możliwe. Dawno temu trenować można było bardzo łatwo - ustawić sobie postać afk, pozwolić aby biła jakiegoś stworka najsłabszą bronią na full def i żeby potworek bił nas, a my przyjmowali jego uderzenia na tarczę. I było bardzo łatwo bo potworek nam starczał na długo i było fajnie . Jednakże po pewnym czasie wprowadzono pewne ograniczenie.

Do awansu w ataku potrzebujemy uderzać kogoś do krwi lub "z chmurką". Jeśli odpowiednią ilość razy to zrobimy, to dostajemy awans. Jednakże jest pewne ograniczenie co do chmurek. Jeśli uderzymy kogoś "z chmurką" 30 razy pod rząd, to następuje blokada licznika (tego liczącego nasze hity potrzebne do awansu w ataku) i tylko blood hit (nasz na kimś) może zwolnić tą blokadę. Co to oznacza? To oznacza tyle, że jak ktoś ustawi sobie trening, jak to robiono dawniej, to nic nie zyska! Jeżeli przez, powiedzmy, 5 minut będziesz kogoś bił, a ten będzie przyjmował wszystkie Twoje hity na tarczę i ani razu go nie zranisz, to do awansu nie będzie Ci się liczyło 150 uderzeń, a jedynie 30. Taki trening może wydłużyć czas awansu pięciokrotnie, a chyba nikt z nas tego nie chce.

A co z awansem shieldingu? Żeby uzyskać awans, potrzebujemy zebrać odpowiednią ilość chmurek w sytuacji, gdy ciosy przeciwnika idą na naszą tarczę; czyli obrazowo - nasza tarcza zbiera chmurki. Jeśli zbierze ich odpowiednia ilość, dostaniemy awans. Ale, ale... Jeśli nasza tarcza będzie zbierała te chmurki, a w tym czasie my nikogo nie zranimy do krwi, to po 30 chmurkach włącza się blokada licznika (tego liczącego nasze hity potrzebne do awansu w shieldingu) i tylko blood hit (nasz na kimś) może zwolnić tą blokadę. Co to oznacza? To samo, co parę linijek wyżej. (Zapożyczone z poradnika "Trening", istotne informacje)

Trening z Potworem

Innego treningu niż trening z potworem nie możemy wykombinować na wyspie Rookgaard. Najlepszymi potworkami do ćwiczeń są :

Gdy atakujemy jakiegoś Potwora, Spider może nam nabijać Shielding.

Najlepiej Skillować przy dwóch Trollach: jeden Shielding, drugi Sword, Axe, Club

Potwór o bardzo małej defensywie. Rzadko wykorzystywany do skillowania właśnie z owego powodu.

Z mojego doświadczenia wynika że jeden bear może nam wystarczyć na nabicie wielu wielu skilli w kilka minut.

Można spotkać w towarzystwie Wilka, Osy, czy Orca Spearmana. Radzę uważać!!

Nie będąc zaawansowanym graczem na Rooku należy unikać treningu z więcej niż jednym Minosem. Minotaury są tam bardzo silnymi potworami.


Nasz najlepszy ekwipunek do zdobycia

Legion HelmetLegion Helmet.gif

Chain ArmorChain Armor.gif

Studded LegsStudded Legs.gif

Leather BootsLeather Boots.gif

Copper Shield Copper Shield.gif

Katana Katana.gif i Carlin Sword Carlin Sword.gif

Hatchet Hatchet.gif

Mace Mace.gif