Skocz do: Nawigacja, szukaj

Ogólnie

Event, to impreza zorganizowana przez graczy (mecze piłki nożnej, piłki wodnej, loterie, konkursy), lub przez Cipsoft (wydarzenia na ogromną skalę takie jak Lightbearer czy Cooking Event).

Wydarzenia oficjalne

Miesiąc Nazwa Okres trwania Możliwości
Styczeń Nowy Rok  ? Możliwość kupna fajerwerk.
Styczeń Bewitched 12-16 styczeń  ??
Luty Karnawał Cały miesiąc. Możliwość przebrania się za różne potwory.
Kwiecień Miesiąc Żartów Cały miesiąc. Walczyć z nieumarłymi błaznami i skompletować specjalną lalkę, a także kupić kilka zabawnych przedmiotów.
Kwiecień A Pirate's Death to Me Okres świąt wielkanocnych Pomoc w obronie statku przed atakiem nieumarłych.
Maj Demon's Lullaby od 7 do 14 maja. Opieka nad dzieckiem Matki Demonów.
Czerwiec Miesiąc Kwiatów Cały miesiąc. Walczyć z wrogimi driadami i za pomocą Rosemarie chodować własne kwiaty.
Czerwiec Last Creep Standing 20-26 Czerwiec. Casper ma dla nas pewne zadanie.
Sierpień Gorąca Kuchnia Cały miesiąc. Będąc asystentem Jeana Pierre, mamy przynosić mu różna składniki, z których ugotuje on specjalne dania.
Wrzesień Rise of Devovorga Od 1 do 7 września. Nie pozwolić odrodzić się Devorvordze - pół demonowi, pół roślinie.
Pażdziernik Jesienne winobranie 1-7; 15-21 pażdziernik. Pomoc w zbieraniu specjalnych winogron oraz udeptanie ich na słodkie wino.
Pażdziernik Halloween 31 pażdziernika. W Tibii pojawią się specjalne potwory, takie jak The Mutated Pumpkin oraz The Halloween Hare.
Listopad Lightbearer Od 11 do 16 listopada. Utrzymać 10 pochodni płonących, przez 96 godzin.
Grudzień Święta Od około 20 grudnia i trwa kilka tygodni. Można odebrać prezent od Mikołaja oraz odpierać ataki goblinów-złodziei i zwracać ukradzione worki z prezentami, za co można dostać sezonowe upominki.

Wydarzenia nieoficjalne

Słowo “wydarzenie” (event) może mieć wiele znaczeń.

W kulturalnym i społecznym życiu:

  • Festiwal, np. wydarzenie muzyczne
  • Ceremonia, np. ślub
  • Konkurs, np. zawody sportowe
  • Impreza, np. urodzinowa
  • Konwent (spotkanie), np. graczy

Wielu z nas nie wie co zrobić, aby zaplanować lub stworzyć świetną i zabawną imprezę. Event może być prostą, forumową zabawą, ślubem lub wyścigiem stworzonym z okazji rocznicy stworzenia gildii. W tym szczegółowym FAQ dojdziemy do następujących wniosków: kogo zaprosić, jak zaplanować, w jakim miejscu, oraz wiele, wiele innych.


Dlaczego powinienem poprowadzić event?

A dlaczego nie? Takie wydarzenia mogą być bardzo zabawne. Masz szansę spotkać nowych ludzi i zdobyć nowe przyjaźnie. W zależności od imprezy masz też szansę wzbogacenia się wprowadzając cenę za wstęp. Zarządzanie eventami łączy społeczeństwo, a nie dzieli.


Co powinienem zrobić, zabierając się do zorganizowania eventu?

Najlepszym rozwiązaniem jest przypomnienie wszystkich poprzednich, większych wydarzeń, takich jak piłka wodna, szachy, warcaby, wyścigi, itd. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj na forum swojego świata o wcześniejsze imprezy. Gdy już będziesz miał pomysł, trzymaj się go i nie zmieniaj tematu.


Kiedy powinienem zorganizować imprezę?

W zależności od twojej strefy czasowej, zarządzanie czasem eventu jest bardzo ważne. Musisz znaleźć moment, w którym największa ilość graczy na serwerze będzie w stanie być online. Przykładowo, o północy z reguły jest mniej niż 500 graczy, dlatego to może się nie udać.


Gdzie powinienem zorganizować event?

Wszystkie wydarzenia powinny mieć miejsce w miastach dla FACC, w ten sposób zachęcisz więcej osób do udziału.


Kogo powinienem zaprosić?

Każdy powinien być zaproszony!


Dodatkowo – powinieneś zacząć planowanie wydarzenia 1-2 miesiące przed nim i mieć czas na rozreklamowanie. Pamiętaj, aby zapostować o twoim evencie na oficjalnym forum tibia.com, w sekcji Community.