Skocz do: Nawigacja, szukaj
Bog Raider.gif Bog Raider
1300 Hp
800 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 1200)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Paraliżuje, Rzuca Haste, Leczy się, Wysysa życie (90-170 hp), Bubble Berserk (0-140 hp), Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ognia Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od lodu
Odgłosy: "Tchhh!", "Slurp!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-120 hp), Na dystans ziemią (0-140 hp)
Maks. obrażenia: 350 hp
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Bog Raider nie jest ani żyjącą istotą, ani nieumarłym, ani duchem. To raczej koszmarne połączenie tych wszystkich form. Gdy ktoś umiera na bagnach, często znajduje się w wielkim strachu lub desperacji. W wielu wypadkach lęki te zatrzymują duszę w świecie żywych. W pułapce między światami, takie dusze coraz bardziej przepełnia rozpacz. Zatruwają środowisko, rozprzestrzeniając własny strach i rozpacz, co więcej łączą zgniłe rośliny z kośćmi swoich śmiertelnych szczątków. Po kilku latach dusza scala się z nowo uformowanym ciałem i z bagien powstaje nowy potwór. Nowe ciało składa się ze szkieletu, który przynależał do duszy jeszcze za życia, owiniętego dokładnie masą przegniłych roślin, liści, pnączy. Bagienni najeźdźcy przemierzają bagna ciągle kierowani strachem a często będąc nawet całkowicie obłąkanymi. Ich okropne i szalone zawodzenie ostrzega inne kreatury o ich przybyciu. Łakną życia - atakują każdą żyjącą istotę która wejdzie im w drogę, na próżno starając się przejąć energię życiową ofiary, by zaspokoić dręczący ich głód. Najeźdźcy kierują się raczej szaleństwem niż inteligencją, co czyni z nich niebezpiecznych przeciwników.
Występowanie: Jaskinia żywiołaków ziemi na Edron, Bog Raider Cave w Edron, Malada, Talahu, Dzielnica Alchemiczna Yalaharu
Taktyki: Po prostu zaatakować i uciekać, ponieważ używa czaru Bubble Berserk. Jest to raczej nie opłacalny potwór, chyba że wypadnie z niego różdżka, lub pancerz paladyna (co jest naprawdę rzadkie). W innym wypadku szansa zarobku jest niska i przeważnie tracimy, lub nic nie zyskujemy.
Polując na nich warto nosić Garlic Necklace, który jest możliwy do kupienia u Harouna, niebieskiego dżinna, za 100 gp, lub Silver Amulet od zielonego dżinna Yamana, za tą samą cenę.
Loot: 0-124 gp, Boggy Dreads, Plate Legs, Great Spirit Potion, Great Health Potion, Springsprout Rod, Belted Cape (rzadko), Ultimate Health Potion (rzadko), Paladin Armor (bardzo rzadko), Hibiscus Dress (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Szlamowate.