Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dwarf Guard.gif Dwarf Guard
245 Hp
165 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 248)
Summon/Convince: 650/650
Specjalne: Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ognia
Odgłosy: "Hail Durin!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-120 hp).
Zachowanie: Nie ucieka, gdy ma mało hp.
Opis: Krasnoludzcy Gwardziści są w pewnym rodzaju policją wśród Krasnoludów. Są to bardzo przebiegli, silni oraz, jak na swoją wagę, dość szybcy wojownicy, znający doskonale swoje otoczenie. Ich strategia to zwabianie małych grup intruzów w pułapki, co do których budowy mają predyspozycje.
Występowanie: Kopalnie Kazordoon, Dwacatra, Maze of Lost Souls, Cyclopolis, Mount Sternum, Edron, Kopalnia Krasnoludów na Tiquandzie‎, Kopalnia Krasnoludów na Cormayi.
Taktyki: Dwarfy Guardy należą do tego typu potworów, na które najlepsza jest broń dystansowa i runy. Z tego powodu większość Knightów zniechęca się do expienia na tych potworach. Powodem tym jest zbyt duża strata Health Potionów, lecz jeśli masz bardzo dobre skille (75/75 to minimum, warto mieć też axe, sword lub club ring) i silną dwuręczną broń, polowanie na nich może się stać naprawdę miłe i korzystne. Warto też zadbać o to, aby atakowało cię jak najmniej Dwarf Guardów naraz. Co do reszty profesji, Dwarfy Guardy są bardzo opłacalne. Wystarczą bolty/runy/royal speary i szybki exp wraz z dobrym lootem gwarantowany. Zadbaj o to, aby cię nie dogoniły. To jedyny sposób na otrzymanie jak najmniejszej ilości obrażeń. Druidzi oraz Magowie mogą na wyższych levelach próbowac lurować duże liczby i zabijać używając Gfb/Avalanche. Niższe poziomy mogą lurować pojedyncze okazy z Wand of Dragonbreath/Moonlight Rod, jednak jest to niebezpieczne - gdy wpadnie się w większą gromadę - śmierć pewna. W miarę bezpiecznie profesje magiczne mogą zdobywać na Guardach doświadczenie od 19 levela - wtedy używają różdżek żywiołu śmierci, na który krasnoludy są wrażliwe, a poza tym na 18 levele poznają czary Fire Wave/Ice Wave, które bardzo pomagają w atakowaniu większych grup tych krasnoludów.
Loot: 0-30 gp, 0-2 White Mushroom, Leather Boots, Scale Armor, Battle Shield, Battle Hammer, Steel Helmet (rzadko), Double Axe (rzadko), Health Potion (rzadko), Iron Ore (rzadko),Coal (rzadko), Small Amethyst (bardzo rzadko), Axe Ring (bardzo rzadko).
Zobacz też: Statystyki Loota
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Krasnoludy.