Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dworc Voodoomaster.gif Dworc Voodoomaster
80 Hp
55 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 83)
Summon/Convince: --/300
Specjalne: Wysysa życie (1-40 hp), Paraliżuje, Leczy się, Upija, Zatruwa, Zamienia gracza w kurczaka, Staje się niewidzialny, Używa czarów: Haste, Poison Storm (1-25 hp)
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu
Odgłosy: "Grow truk grrrrr.", "Brak brrretz!", "Prek tars, dekklep zurk."
Sposób ataku: W zwarciu (0-20 hp)
Zachowanie: Utrzymuje dystans od gracza i ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Najbardziej diaboliczna odmiana dworków, specjalizuje się we władaniu czarną magią. Nie będąc specjalistami w walce z bliska preferują atakować graczy zza osłony innych dworków i unikają, jak tylko mogą walki sam na sam. Jednak walcząc z drugiej linii potrafią być naprawdę groźni gdyż ich czary poważnie ułatwiają innym dworkom walkę z poszukiwaczami przygód. Pomimo iż są niesamowicie uciążliwi w połączeniu z innymi dworkami nie mają żadnych własnych poważnych ataków i jeśli miniemy pozostałe dworki będą próbowały użyć swojej magii by się nam wymknąć.Wygląda jak Oodok Witchmaster
Występowanie: Południe Tiquandy czyli Trapwood
Taktyki: Voodoomaster to najgroźniejszy przedstawiciel rasy dworków. Świetnie posługuje się magią i mimo iż nie zadaje dużych obrażeń, to dla nisko poziomowych graczy może się okazać trudnym przeciwnikiem. Jego specjalność to paraliż i upijanie. Te dwa ataki specjalnie skutecznie utrudniają graczowi walkę a w szczególności graczowi, który walczy w bezpośrednim zwarciu. Voodoomastera, szydząc z gracza, zamienia go w kurę, jednak jest to tylko efekt wizualny i nie ma żadnych innych skutków. Kiedy jednak czuje się zagrożony, potrafi stać się niewidzialny i uciec graczowi sprzed nosa. Voodoomaster rzadko występuje sam, co może stanowić problem. Upity i sparaliżowany gracz z niskim poziomem może paść ofiarą innych dworków. Jak każdy dworc, Voodoomaster zatruwa przeciwnika. Używa w tym celu poison field, lecz jest to najmniejszy problem. Nie należy używać czaru antidote, ponieważ każdy dworc trafiając gracza zatruwa go, wiec byłaby to tylko strata punktów many. Walcząc z dużą ilością dworków można użyć runy Great Fire Ball, która skutecznie może wyeliminować wielu dworków, jednak trzeba się liczyć z tym, iż cena runy prawdopodobnie się nie zwróci. Do pojedynczych przypadków można użyć runy Fireball/Heavy Magic Missile, jednak to też będzie raczej nieopłacalne.
Loot: 0-20 gp, 0-3 Skull, Torch, Bone, Big Bone, Leather Armor, Poison Dagger (rzadko), Bronze Amulet (rzadko), Tribal Mask (rzadko), Strange Symbol (rzadko), Health Potion (rzadko), Voodoo Doll (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Dworkowie.