Skocz do: Nawigacja, szukaj
Earth Elemental.gif Earth Elemental
650 Hp
450 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 675)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Smoke Explosion (0-54hp), Leczy się, Używa obszarowego czaru Earth Beam, Paraliżuje, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od energii Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości Obrażenia od śmierci Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia od ognia
Odgłosy: "Stomp."
Sposób ataku: W zwarciu (0-100 hp), Na dystans ziemią (0-105 hp)
Zachowanie: Używa Paralyze, aby Cię spowolnić i dogonić.
Opis: Żywiołaki ziemi są bardzo szybkie i niebezpieczne. Wędrując samotnie po puszczach i jaskiniach Tibii, trzeba na nie bardzo uważać.
Występowanie: Jaskinia żywiołaków ziemi na Edron, Wzgórza Liberty Bay, Jedna z wież w zamku na Vengoth,Kopalnie Kazordoon
Taktyki: Mag może zacząć expić od 33 lvla i 30 mlvla by mieć z niego zysk. Trzeba pamiętać aby zachować odpowiedni dystans 2/3 kratek. Atakujemy z Woi + Flam Strike zadając całkiem przyzwoite hity. W przypadku Druida postępujemy podobnie lecz jest to mniej opłacalne gdyż sam potwór jest odporny lub częściowo odporny na większość żywiołów z wyjątkiem ognia. Paladyn zachowuje dystans i po prostu bije. Knightem nie ma sensu na nie chodzić. Jeżeli już jesteśmy zmuszeni blokować to nie ma wielkiego znaczenia jak się ustawiamy ponieważ żywiołak ziemi swoim atakiem nie zada wielkich obrażeń. Poważne hity zadaje na dystans z czarów więc trzeba pilnować hp.
Loot: 0-130 gp, 0-30 Earth Arrow, 0-10 Small Stone, Lump of Earth, Blank Rune, Rusty Armor, Seeds (rzadko), Strong Mana Potion (rzadko), 0-1 Coal (bardzo rzadko), Small Topaz (bardzo rzadko), Clay Lump (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Żywiołaki Ziemi.