Skocz do: Nawigacja, szukaj

Gamemaster - to osoba, która dbała o przestrzeganie w grze i na forum tibia.com regulaminu Tibii.

Gamemaster.gif
Strój mistrza gry.


Gamemaster, widząc osobę łamiącą regulamin, może ją zbanować na okres od 3 do 30 dni, a czasem także poprosić CipSoft o skasowanie konta danej postaci. Istnieje także możliwość nałożenia na gracza bana na IP, lecz wynosi on skromny 1 dzień.


Każdy gracz może zgłaszać innych graczy łamiących regulamin. Wystarczy w czasie gry nacisnąć CTRL+kliknąć na gracza prawym przyciskiem lub na jego tekst łamiący regulamin i nacisnąć Report Offence. Następnie w okienkach, które się pojawiają wpisać lub wcisnąć odpowiednią przyczynę raportu. Postępowania w ,,śledztwie" możesz zobaczyć na stronie swojego konta na stronie tibi. Gamemasterzy wykonują swoją pracę za darmo. Są to zwyczajni gracze obdarzeni przez autorów gry dodatkowymi uprawnieniami. Ponadto funkcję Gamemasterów pełnią także pracownicy CipSoftu, tzw. Customer Support.

Każdy Mistrz Gry posiada swoją historię decyzji. W przypadku Tutorów zawiera listę wszystkich zaraportowanych przez nich namelocków wraz z ich aktualnym statusem.

5 września 2010 roku CipSoft potwierdził, że nadszedł koniec ery mistrzów gry. Zostały dodane inne funkcje sprawdzające, więc ten przestarzały system został usunięty. W podziękowaniu za długą pracę, CipSoft nagrodził mistrzów gry możliwością wyboru bardzo rzadkiego (czasem i niezdobywalnego) przedmiotu: The Epiphany, Solar Axe, Dark Trinity Mace, Great Shield