Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ghost.gif Ghost
150 Hp
120 Exp (Exp/Hp: 0.8)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 180)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Wysysa życie (20-45 hp), Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci Obrażenia od ziemi Obrażenia od tonięcia
Częściowo odporny na:
Wrażliwy na:
Odgłosy: "Huh!"; "Shhhhhh"; "Buuuuuh"
Sposób ataku: W zwarciu (0-15 hp)
Maks. obrażenia: 45 hp
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Duchy zauważono najpierw w nawiedzonych ruinach Drefia na Daramie. Niektórzy twierdzą, że są to dusze dawnych mieszkańców, którzy zginęli w straszliwej katastrofie, która to zniszczyła to piękne miasto. Z pewnością, na swój sposób, są istotami nadnaturalnymi, gdyż nie istnieje materialna broń, która może je zranić, a ich przeszyty dreszczem dotyk powoduje u wrogów utratę sił witalnych.Podobny do Enraged Soul.
Występowanie: Drefia, Ghostship, Dark Cathedral, Tomby, podziemia Isle of Kings i Treasure Island, Ghostland, Goroma, Dzielnica cmentarna
Taktyki: Postacie magiczne mogą go zabić bez problemu z różdżki (nie wliczając Wand of Decay, Wand of Voodoo, Snakebite Rod, Necrotic Rod, Terra Rod, Springsprout Rod oraz Underworld Rod) a dla pozostałych profesji najlepszym wyborem będzie skorzystanie z run uderzających z energii, lodu jak i ognia lub użycie odpowiednio (żywioły, na które nie jest odporny) zaczarowanych (enchantowanych) broni w przypadku knightów.
Loot: Sandals, Shadow Herb, Cape, Morning Star, Combat Knife, Orange Book (rzadko), Ghostly Tissue (rzadko), White Piece of Cloth (rzadko), Ancient Shield (rzadko), Stealth Ring (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Duchy.