Skocz do: Nawigacja, szukaj
Giant Spider.gif Giant Spider
1300 Hp
900 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 1350)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Używa Haste i rzuca Poison Fieldy, przywołuje do 2 Poison Spiderów, zatruwa, Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od energii Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia od ognia
Odgłosy: Brak
Sposób ataku: W zwarciu (0-250 hp), na dystans ziemią (40-70 hp)
Maks. obrażenia: 320 hp
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało hp. Zabija słabsze potwory tarasujące mu drogę.
Opis: Olbrzymie pająki zamieszkują jamy i góry Tibii. Należą do grupy najsilniejszych potworów i są tak szybkie, że ucieczka przed nimi jest niemal niemożliwa. Potrafią przyzywać trujące pająki i pluć chmurami trucizny.Podobny do Cave Spidera.
Występowanie: Darama, Ghostland, Hellgate, Plains of Havoc, Ramoa, Malada, podziemia Mount Sternum , Głęboko w krasnoludzkich kopalniach, Maze of Lost Souls, Forbidden Lands, Ancient Temple, Dzielnica cmentarna, Wzgórza Liberty Bay. Kiedyś występował pojedynczo na wyspie Calcanea.
Taktyki: Te wielkie pająki to jedne z najszybszych potworów w grze. Z początku mogą wydawać się dosyć spokojne, lecz gdy rzucą czar Haste, już nic ich nie zatrzyma przed dojściem do celu. Nie próbuj na nie chodzić na niskim poziomie, gdyż nieuchronnie zginiesz. Mimo iż ich największe uderzeniemoże wynieść 250, często zadają ciosy powyżej 200 punktów, mają dużo punktów życia i wspomniane wcześniej szybkie poruszanie się tworzy Giant Spidera jednym z silniejszych potworów. Knight do tego pająka nadaje się raczej tylko do blokowania, gdyż walka solo to zdecydowanie zbyt duża strata potionów. Najczęściej spotykaną profesją na Giant Spiderach jest paladyn. Oczywiście profesje magiczne również mogą na nich z powodzeniem expić. Najlepiej aby profesje magiczne używały run obszarowych takie jak np. GFB. Na dużym poziomie i dobrych skillach/magic levelu jest to dobry sposób na szybkie expienie, a gdy masz szczęście i wypadnie coś dobrego, to bełty/runy zwrócą się kilkakrotnie. Znany w Tibii jako GS.
Loot: 0-179 gp, 0-13 Poison Arrow, Brass Legs, Steel Helmet, Two Handed Sword, Plate Armor, Plate Legs, Strong Health Potion, Spider Silk (rzadko), Knight Armor (bardzo rzadko), Time Ring (rzadko), Knight Legs (bardzo rzadko), Platinum Amulet (bardzo rzadko), Lightning Headband (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Pajęczaki.