Skocz do: Nawigacja, szukaj
Gladiator.gif Gladiator
185 Hp
90 Exp (Exp/Hp: 0.5)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 135)
Summon/Convince: --/470
Specjalne: Używa Haste
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci
Odgłosy: "You are no match for me!", "Feel my prowess", "Fight!", "Take this!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-90 hp)
Zachowanie: Ucieka, gdy ma bardzo mało hp.
Opis: Gladiatorzy są zawodowymi wojownikami. Zostają nimi pozbawieni skrupułów ludzie, którzy chcą dołączyć do szeregów wojowników, jednak większość jest zmuszana do walk przez swoich władców. Już samo szkolenie gladiatorów jest okrutne i powoduje wiele strat. W przeszłości zawód gladiatora wydawał się bardziej szlachetny niż dziś, a widzowie przychodzili na areny głównie, aby obejrzeć imponujące umiejętności walki. Obecnie jednak, gladiatorzy uczestniczą w bitwach, których koniec jest przeważnie krwawy. Teraz tylko na kilku arenach odbywają się nieszkodliwe walki, kończące się po rozlaniu pierwszej krwi. Kilka miast zakazało walk, ponieważ są one zbyt niebezpieczne. Gdy w Yalahar walki stały się bardzo okrutne, coraz więcej gladiatorów zostało zastąpionych przestępcami i najemnikami różnych ras.

Gladiatorzy nie mogli utrzymać zorganizowanego przywództwa i ich wspólnota szybko podzieliła się na kilka podgrup. Obecnie yalahariańscy gladiatorzy są zwykle potomkami rebeliantów. Tytuł "gladiator" stał się raczej profesją niż nazwą zawodu. Nowe pokolenia gladiatorów szkolą się tak, jak ich przodkowie. Chcą brać udział w brutalnych walkach na arenie, w których udowodnią swoją wyższość nad innymi.

Większość gladiatorów spotykanych na barbarzyńskich terenach, cześciej atakuje tylko po to, by uzyskać respekt. Gladiatorzy nie zwracają uwagę na to, czy atakują słabszych, czy silniejszych przeciwników. Uważają oni każdą walkę jako możliwość kształcenia ich umiejętności.
Występowanie: Dzielnica Handlowa Yalaharu, Dzielnica Rozrywkowa Yalaharu
Taktyki: Zabij go jak Wild Warriora.
Loot: 0-20 gp, Meat, Mace, Plate Shield, Sword, Brass Armor (rzadko), Steel Shield (rzadko), Belted Cape (bardzo rzadko), Iron Helmet (rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Przestępcy.