Skocz do: Nawigacja, szukaj
Arrow Red.png Jest to skrócona informacja o Helmet of the Ancients Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako: HOTA, The Ancient Tombs Quest
Nagroda: Helmet of the Ancients
Lokacja: Ankrahmun i okolice
Wymagany poziom: 75
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Dipthrah, Omruc, Thalas, Vashresamun, Morguthis, Mahrdis, Ashmunrah, Rahemos i ich sługi
Legenda: W czasach panowania faraona Arkhotepa w Ankrahmun sprawą najwyższej wagi uczynił odnalezienie zapisków dotyczących produkcji Helmet of the Ancients. Wspierany przez siedmiu doradców spędził życie na poszukiwaniu zaginionych informacji. Gdy wydawało się już, że tajemnica została pogrzebana w piaskach pustyni Kha’labal u Arkhotepa pojawiła się Morgathla. Z niewiadomych przyczyn postanowiła wyjawić faraonowi sekret pilnie strzeżony przez nią przez lata. Tak oto Arkhotep wszedł w posiadanie wiedzy o znaczeniu potężniejszym niż cokolwiek, z czym wcześniej się zetknął. Postępując zgodnie ze wskazówkami Morgathly wykuł starożytny hełm. Układał go na ołtarzu zbudowanym pod wielka piramidą. Hełmów takich powstało osiem. Arkhotep wiedział, iż nie może zawrzeć całej potęgi starożytnych w każdym z nich. Podpisałby tym samym wyrok śmierci na siebie. Dlatego też każdy z jego siedmiu doradców otrzymał hełm zawierający tylko niewielką część mocy, jaka drzemała w kopii stworzonej dla własnych celów.

Nie pomylił się ani trochę w swoich przewidywaniach. W opuszczonej komnacie, zapomnianej przez wszystkich potajemnie zebrała się siódemka zdrajców, planująca upadek faraona. Niepokonany wojownik, bezlitosny generał Morguthis; bezwstydna nałożnica faraona Vashresamun, pragnąca wziąć odwet za swą zranioną dumę; szalony czarodziej Mahardis, który zdolny był okpić księżniczkę ognia kradnąc najtajniejsze sekrety płomienia; Diptrah, najwyższy kapłan, dzierżący władzę nad tajemnymi mocami, stróż starożytnych rytuałów; Rahemos, najświetniejszy iluzjonista swych czasów; lekka ręką przywołał hordy najohydniejszych kreatur czyniąc z nich swoimi sługami; Thalas, główny alchemik, pan śmierci i zniszczenia oraz Omruc, siejący postrach łowca, któremu nie udało się wymknąć żadnej z jego ofiar. Okrutna siódemka połączyła swe siły by przejąć władzę nad światem.

Arkhotep przewidując zdradę oraz znając ich ogromną próżność powierzył każdemu z nich tajemnicę tworzenia tylko jednej części antycznego hełmu. Pewien był, iż będą trzymać zdobytą wiedzę w sekrecie przed sobą. Żadne z nich nie będzie w stanie samemu wykuć pełnego hełmu. Ashmunrahowi polecił zaś opiekę nad komnatą, w której wszystkie części hełmu mogą być scalone.

Faraon okazał się bezwzględny wobec zdrajców. Piaski pustyni pochłonęły ich ciała pieczętując tym samym ich marny los. Każdego pochował i innej części pustyni, by nigdy nie byli w stanie już się ze sobą spotkać. Wściekłość i chęć zemsty przesiąkła przez mury grobowców zamieniając je w przeklęte miejsca, a zagłada spotka każdego śmiertelnika, który odważy się przestąpić ich progi. Otóż znęcanie się nad nieproszonymi gośćmi stało się odtąd jedyna rozrywka dla tych siedmiu umęczonych dusz skazanych na wieczne wygnanie.