Skocz do: Nawigacja, szukaj
Husky.gif Husky
140 Hp
0 Exp (Exp/Hp: 0)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 0)
Summon/Convince: 420/420
Specjalne: Brak
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Nic.
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci
Odgłosy: "Yoooohuuuu!", "Ruff, ruff!", "Grrrrrrr"
Sposób ataku: Nie atakuje
Zachowanie: Podąża za napotkanym graczem i ucieka, gdy tylko zostanie trafiony.
Opis: Husky są rasą psów zaprzęgowych, dzięki nim każdy poszukiwacz przygód może bez większych przeszkód dostać się tam, gdzie łodzie nie kursują. W społecznościach wysp lodowych te psy są szczególnie dobrze traktowane, a wyrządzenie jednemu z nich choćby najmniejszej krzywdy wiąże się z przykrymi konsekwencjami. Jeśli masz wykonany Barbarian Test Quest, to nie zabijaj pod żadnym pozorem na terenie miasta Svargrond! Za każdego zabitego psa tej rasy trzeba zapłacić grzywnę w wysokości 150 gp, inaczej żaden (nie tylko na wyspie) NPC nie będzie chciał z tobą rozmawiać!
Występowanie: Svargrond, Nibelor
Taktyki: Z powodu, że Husky są bardzo denerwujące, gdyż wciąż podążają za graczem, a ewentualne zabicie psa kosztuje 150gp ludzie opracowali techniki pozwalające pozbyć się (w mniej lub bardziej pokojowy sposób) towarzystwa tych psów.

Sposób 1: Możesz przebiec Depot, zamknąć się na chwilę w którymś ze sklepów lub użyć Stealth Ring przez kilka sekund. Sposób na pozbycie się tych psów na dłuższy czas
Sposób 2: Uderz je kilkukrotnie za pomocą pięści, starając się aby nie zabić zwierzęcia lecz jedynie zmniejszyć poziom jego HP do poziomu, w którym zacznie uciekać.

Sposób 3: Jeśli nienawidzisz tych stworzeń użyj pułapki, aby je zabić. Śmierć psa spowodowane pułapką nie jest liczona na konto postaci, więc nie musisz płacić kary.
Loot: Brak
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Psowate.