Skocz do: Nawigacja, szukaj
Lizard Chosen.gif Lizard Chosen
3050 Hp
2200 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 3300)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Leczy się, zatruwa falą, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu
Wrażliwy na:
Odgłosy: "Grzzzzzzz!", "Garrrblarrrzzzz!", "Kzzzzzzz!".
Sposób ataku: W zwarciu (0-350 hp), Poison Beam (90-180 hp), Poison Berserk (180-320 hp).
Zachowanie: Ucieka, jak ma bardzo mało hp.
Opis: Ci jaszczuroludzie, przez tajemniczą smolistą ciecz zostali doprowadzeni do szaleństwa. Za to, inni jaszczuroludzie patrzą na nich jako na błogosławionych wybrańców. Ich wściekłości, połączone z dziwnym zachowaniem są uważane za proroctwa. Są oni zawsze w centrum obrzędów których sami nie rozumieją. Co dziwne, nie wykazują oni agresji wobec własnej rasy. Są oni za to agresywni dla obcych oraz dla otaczającej ich przyrody, ponieważ niszczą wszystko wokół siebie. Z powodu ich "świętego" statusu, nie są wykorzystywani jako żołnierze.

Z powodu ich agresji nabyli oni wielu wrogów wśród innych ras. Z biegiem czasu ich liczba cały czas wzrasta, chociaż rzadko są spotykane w większych ilościach. Są też pogłoski o całej kolonii, za wielkim smoczym murem.

Czasami w swoim wiecznym szale, udają się na południe, gdzie dla zabawy, mordują wszystko co spotkają na swojej drodze. Jedynym rozwiązaniem żeby je zatrzymać, jest ich zabicie. Powód ich furii jest nieznany, ale jaszczuroludzie wierzą że tym sposobem spełniane są życzenia Imperatora.
Występowanie: Ruiny Świątyni Równowagi, System jaskiń na północy parnych pól, Pałac Imperatora.
Taktyki: ?
Loot: 0-224 gp, 0-5 Platinum Coin, 0-5 Small Diamond, 0-3 Great Health Potion, Spiked Iron Ball, Cursed Shoulder Spikes, Scale of Corruption, Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Corrupted Flag (rzadko), Zaoan Shoes (rzadko), Zaoan Legs (rzadko), Zaoan Armor (rzadko), Tower Shield (rzadko), Zaoan Helmet (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Jaszczuroludzie.