Skocz do: Nawigacja, szukaj
Lizard Legionnaire.gif Lizard Legionnaire
1400 Hp
1100 Exp (Exp/Hp: 0.8)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 1650)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na: Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia od ognia
Wrażliwy na: Obrażenia od lodu
Odgłosy: "Tssss!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-50 hp), Na dystans włóczniami (0-170 hp)
Zachowanie: Utrzymuje dystans od gracza i nie ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Nawet najniżsi ranga żołnierze jaszczuroludzkiej armii przechodzą rygorystyczne szkolenie, prowadzone przez generałów. Mają oni za zadanie wyeliminować każde zagrożenie dla Imperium. Pomimo słabnięcia jaszczurzoludzkiej potęgi, pominięcie treningu jest zabronione, chociaż przez wieki stawał się on coraz mniej surowy. Wywodzi się to z tradycji, które zapoczątkowali założyciele Imperium Smoków.

Są oni odpowiedzialni, tylko wobec wyższych rangą w wojsku. Pozycja w legii jest prestiżem, chociaż skazani są na łaskę lub niełaskę swoich przełożonych. Dzięki temu są oni ochronieni od wpływów urzędników Imperium.

Przez długi czas legiony były wykorzystywane do parady i obowiązków strażników. Jednak kiedy wielka zaraza osłabiła Imperium, a przeciwnicy stali się silniejsi, rozpoczęła się pośpieszna rekrutacja. Złagodzony trening nie był dobrym pomysłem, ponieważ wielu źle wyszkolonych jaszczuroludzi zginęło na polach walki. Obecnie legiony są potrzebne i dlatego cały czas prowadzone są szkolenia, aby ustabilizować potęgę Imperium.
Występowanie: Podziemne miasto Jaszczuroludzi, Parne pola, Ruiny Świątyni Równowagi, Południowa część miasta Zzaion, System jaskiń na północy parnych pól.
Taktyki: Jest to denerwujący przeciwnik. Najlepiej używać broni dystansowych aby go pokonać, ponieważ podczas gonitwy za nim można natknąć się na kolejnych jaszczuroludzi. Najłatwiejszy będzie do zabicia przez paladynów (polecane są Enchanted Speary) i również profesji magicznych. Można próbować chować się za elementami terenu, bo kiedy nie będzie mógł rzucić włócznią, to do nas podejdzie.
Loot: 0-163 gp, Broken Halberd, Strong Health Potion, Bunch of Ripe Rice, Legionnaire Flags, Zaoan Halberd (rzadko), Drakinata (rzadko), Lizard Leather (rzadko), Lizard Scale (rzadko), Red Lantern (bardzo rzadko), Zaoan Shoes (bardzo rzadko), 0-2 Small Diamond (bardzo rzadko), Zaoan Armor (bardzo rzadko), Lizard Trophy (niezwykle rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Jaszczuroludzie.