Skocz do: Nawigacja, szukaj
Pirate Ghost.gif Pirate Ghost
275 Hp
250 Exp (Exp/Hp: 0.9)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 375)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Leczy się, Zatruwa, kiedy przebije się przez tarczę (1 hp co turę), Wysysa życie, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na:
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości
Odgłosy: "Yooh Ho Hooh Ho!"; "Hell is waiting for You!"; "It's alive!"; "The curse! Aww the curse!"; "You will not get my treasure!"
Sposób ataku: W zwarciu
Maks. obrażenia: 160 hp
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Biorąc pod uwagę styl życia piratów, nie powinno dziwić, że część z nich skończyła jako przeklęte duchy - nigdy nie będące w stanie zaznać pewnego rodzaju spokoju życia pozagrobowego. Przywiązani do tego świata żywych, kontynuują swoje niszczycielskie życie rozsiewając strach i mordując. Niemal nietykalni, ścigają swoje ofiary z beztroską złośliwością, która sama w sobie jest przerażająca. Posiadają kilka zdolności, które są powszechne u duchów, wydają się jednak być nieco bardziej przyzwyczajeni i przystosowani do mordowania. Podczas gdy inne duchy bardziej koncentrują się na sobie i swoim straszliwym przeznaczeniu, Duchom Piratom wydaje się sprawiać przyjemność zadawanie bólu żyjącym. Jak niektórzy mówią, sprawianie by inni cierpieli pozwala im lepiej znosić ich własne nieszczęście.
Występowanie: Goroma, Podziemia Nargor, Treasure Island, Drefia
Taktyki: Początkowym graczom może sprawić nie lada problem,ponieważ jego ciosy dochodzą do 60+ i jedynym sposobem pokonania go jest magia. Zwykle wystarczy kilka uderzeń GFB lub HMM i po kłopocie. Profesje magiczne mogą korzystać z czaru Energy Strike. Po update na 8.1 Knighci mogą skorzystać z broni zaczarowanych: Energią, Lodem, Ogniem
Loot: 0-57 gp, Bag, Dirty Cape, Torn Book, Tattered Piece of Robe (rzadko), Stealth Ring (rzadko), Spike Sword (rzadko), Parchment (rzadko), Red Robe (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Piraci i Duchy.