Skocz do: Nawigacja, szukaj

Rot Hell (Rotworm Hell) to znane miejsce na Rookgaardzie, postrach graczy, wyzwanie dla Rookstayerów. Przez nie prowadzi obecnie jedyna droga na Katana Room Quest. W północnej częsci jaskini można natknąć się na ciało ze Small Axe. Znajduje się tam też respawn 5 Rotwormów:

Rothm.JPG

Rotwormy są przez wielu graczy uważane za najsilniejsze na Rooku potwory, pomimo tego, że Minotaur daje więcej expa. Dzieje się tak z powodu wysokich obrażeń przez nie na zadawane. Wadą "Rotów" jest jednak słaba obrona i dzięki temu, najlepszą bronią na Rookgaardzie do polowania na nie są włócznie. Tylko naprawdę wysokopoziomowy gracz może poradzić sobie z nimi w zwarciu.

Roth1.JPEG

Bardzo często wykorzystywanym sposobem jest expienie przy użyciu skrzyń ustawionych w ten sposób (można też użyć honey flowerów, które są lżejsze i - niestety - kuszące dla złodziei) :

Roth2.JPG

Jeżeli chcemy tylko dotrzeć do questa, lepiej nie atakować Rotwormów, tylko szybko przedostać się do drugiej dziury. Rot Hell to atrakcyjne miejsce dla Rookstayerów ze względu na możliwość zdobycia drogiego na wyspie uzbrojenia (np. Katana, Legion Helmet). Ilości zdobywanych gp i jedzenia też są zachęcające. Niektórzy wykorzystują Rotworm Hell do mszczenia się na dokuczliwych noobach, trapując ich tam. Chwila nieuwagi i otoczony gracz ginie.