Skocz do: Nawigacja, szukaj
Rotworm.gif Rotworm
65 Hp
40 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 60)
Summon/Convince: --/305
Specjalne: Brak
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Nic.
Wrażliwy na: Nic.
Odgłosy: Klirk! Klirk!, Klork! Klork!, Klerk Klerk!, Klurk! Klurk!
Sposób ataku: W zwarciu (0-30 hp)
Zachowanie: Nie ucieka jak ma mało hp.
Opis: Roty zabijane są tysiącami przez każdego początkującego gracza. Nie są zbytnio niebezpieczne, a te parę gp, które prawie każdy wyrzuca stanowią nie lada gratkę dla wielu. Zostawiają także sporo jedzenia, toteż nie potrzeba zabierać ze sobą własnego pożywienia. Na światach nonPvP rotwormy to świetne potwory do treningu. Nie uciekają, zadają małe obrażenia i w dodatku nie przesuwają parceli. Są to pierwsze poważne potwory do treningu.Wygląda jak Animated Rotworm.Inne robakowate to Cave Devourer, Tunnel Tyrant
Występowanie: Ancient Temple, Hellgate, Vandura, podziemia Foldy, Fibula Dungeon, Południowa część Edron i w jaskini na północny-zachód od wyspy Cormaya (Taka sama jaskinia, różne wejścia), Jaskinie wokół miasta Darashia, jaskinia Swamp Trolli koło Venore, jaskinia Trolli koło Thais, Kopalnie Kazordoon, poniżej grobów we wschodnim Rookgaardzie (Rot Hell), Venore Rotworms, Rotworms Cave, Island of Destiny (dla Druidów) i w wielu innych miejscach.
Taktyki: Gdy spotkamy większe skupisko, to może się okazać, ze stoimy plecami do ściany bez możliwości ruchu. W takiej sytuacji nie należy panikować. Nawet kilku rotworm'om zajmie trochę czasu aby nas zabić. Najważniejsze, to nie przestawiać battle mode na „defensive” ale zostawić na „offensive fighting”. Przy takiej ilości i tak będą nas trafiały a na „offensive fighting” szybciej zabijemy jednego i zdołamy wymknąć się z pułapki. Dotyczy to przede wszystkim trenujących paladynów. W przypadku „offensive fighting” zabiją rotworma jednym trafieniem, i szybko umkną zagrożeniu. Jednak może to sprawić większy kłopot sorcererowi bez jedzenia.
Loot: 0-40 gp, 0-5 Worm, 0-2 Ham, 0-2 Meat, Lump of Dirt, Mace, Sword
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Robakowate.