Skocz do: Nawigacja, szukaj
Sea Serpent.gif Sea Serpent
1750 Hp
2300 Exp (Exp/Hp: 1.3)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 3450)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Leczy się (szybko, około 200 hp), Terra Wave (60-300hp), Splash Bomb (topi cię (20 na turę)), Ice Wave (120-300hp), Strong Haste, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od lodu Obrażenia od tonięcia
Częściowo odporny na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ognia
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od energii
Odgłosy: "CHHHRRRR"; "HISSSS"
Sposób ataku: W zwarciu (0-185 hp)
Maks. obrażenia: 600 hp
Zachowanie: Nie ucieka, gdy ma mało hp.
Opis: Legendarny Wąż Morski to tajemniczy i potężny potwór. Przez długi czas żyły jedynie w świecie bajek, tak jak różne straszydła. Jednak przez lata sprzyjające wężom okazało się jasne, że Węże Morskie to jednak potworna rzeczywistość. Na wiele lat ich hordy całkowicie zablokowały szlak morski z Carlin do Svargrondu. Później, niemal przez jedną noc, zniknęły tak nagle, jak się pojawiły. Do dzisiaj rzadko ma się okazję zobaczyć Węża Morskiego. Są one wszystkożerne, jednak przedkładają mięso nad wodorosty. Polują na foki, rekiny, ośmiornice i małe wieloryby, a niekiedy nawet na Quary. Quary żyją w dziwnej współzależności z Wężami. Część z nich czci pojedyncze Węże jak bogów, podczas gdy pozostałe łączą się w grupy, by wybijać osobniki wkraczające na ich terytorium. Węże Morskie zazwyczaj boją się dziwnych statków, którymi podróżuje człowiek. Część z nich jednak przezwyciężyła ten lęk. To właśnie te atakują statki przy użyciu całej swojej siły i są w stanie zniszczyć nawet największe jednostki. Jeśli mogą zatopić cały statek, łatwo można sobie wyobrazić, co pojedynczy nurek czy pływak może od nich się spodziewać. Większość Wężów Morskich unika dużych, hałaśliwych okrętów, jednak na jednego człowieka zawsze patrzą jak na przekąskę. Atakują błyskawicznie i tylko fakt, że nie są przyzwyczajone do oporu może być szansą dla potencjalnej ofiary. Dawniej Sea Serpent zostawiał po sobie o wiele cenniejsze przedmioty jak np Frozen Plate.
Występowanie: Sea Serpent Cave
Taktyki: Podobnie jak u smoka - stać po skosie i uważać na jego mocne ataki.
Loot: 0-234 gp, 0-5 Dragon Ham, 0-3 Small Sapphire, Sword, Plate Legs, Sea Serpent Scale, Serpent Sword, Spirit Cloak, Strong Mana Potion, Strong Health Potion, Great Mana Potion (rzadko), Stealth Ring (rzadko), Northwind Rod (rzadko), Ring of Healing (rzadko), Glacier Amulet (rzadko), Leviathan's Amulet (bardzo rzadko), Focus Cape (bardzo rzadko), Glacier Kilt (bardzo rzadko), Crystalline Armor (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Morskie Gady.