Skocz do: Nawigacja, szukaj

Poradnik: Jak szybko "przejść" Rookgaard

Pokazana jest tu metoda przejścia Rooka, w ciągu nawet jednego dnia (zależy od ilości graczy na serwerze).

 • 1. Jeśli na mainie chcesz być knightem, warto od razu zdecydować, jaką bronią będziemy się posługiwać. Jeśli chcemy bić z obuchów, nie ma problemu, gdyż Club jest domyślną bronią. Jeśli chcemy walić ze sworda, szybko wykonujemy Rapier Quest. Jeśli wybieramy walkę toporem, możemy poprosić jakiegoś gracza o przyniesienie Hand Axe z trolli. Oczywiście ten punkt można pominąc, bo na Mainie, bardzo szybko można odrobić Skille, bądź po prostu będziemy paladynem/profesją magiczną.
 • 2. Bez ociągania się, wykonujemy prosty Doublet Quest i idziemy expić do kanałów na Raty. Należy uważać na ich starszych kolegów Cave Raty. Zjadamy ich ser i zbieramy pieniądze. W międzyczasie warto przebiec się po wiosce, powchodzić na dachy itp. Często w takich miejscach leży ekwipunek zostawiony przez innych, który może się przydać.
 • 3. Na ok. 3 lvl wychodzimy na powierzchnię (można po drodze ubić parę kurczaków, by ich ceny loot: piórka oraz jak ktoś będzie miał szczęście Egg sprzedać na mainie). Udajemy się do miasta z pieniędzmi zdobytymi na szczurach. Kupujemy sobie za to lepszą broń (Mace/Carlin Sword/Hatchet) i dobrą tarczę.
 • 4. Na około 4 lvl idziemy poza wioskę. Najpierw warto zajrzeć do wieży trolli, która jest często zapchana, w celu zdobycia podstawowego ekwipunku (Rope, Leather Boots, Studded Shield, Leather Legs, Studded Armor).
 • 5. Idziemy expić na Wolfy, Beary i Spidery do ok. 6 lvl.
 • 6. Na szóstym poziomie, można spokojnie iść na Bear Room Quest/Minotaur Hell Quest. Expimy na dużych skupiskach Bugów, Orcach oraz Poison Spiderach, w których towarzystwie są również normalne Spidery. Należy zbierać wszystkie Addon Items, ponieważ można je potem opłacalnie sprzedać.
 • 7. Na poziomie 7-8 krążymy po całej mapie, szukając wolnych respów (wybieramy najczęściej skupiska Skeletonów, Minotaury oraz dwa rodzaje orków. Należy mieć przy sobie zawsze na wszelki wypadek trochę mięsa, Antidote Potion i kilka Small Health Potionów.
 • 8. Warto zbierać loot: Plate Shield, Studded Legs, Mace, Viking Helmet.
 • 9. Należy uważać na niebezpieczne respy (Mino Hell, Rot Hell, skupiska Poison Spiderów).
 • 10. Gdy mamy 8 lvl, udajemy się do miasta w celu sprzedaży itemów (zostawiamy sobie tylko Rope, Shovel i wszelakie Addon Items. Resztę sprzedajemy, udajemy się do The Oracle i przechodzimy na Island of Destiny. Uwaga! Nie możemy wynieść na Mainland więcej niż 2000gp! Jeśli uzbierasz więcej musimy zostawić na Rooku komuś. 1000gp możemy wpłacić do banku, a przy sobie możemy mieć maksymalnie 1000 gp, bo jak będziesz miał więcej, to Kapitan Kurt zabierze nam kasę na dotację. Więc proponuję mieć nie więcej, niż 2000gp.

GRATULACJE!
Opuściłeś wyspę nowicjuszy w 1 dzień, mając ok. 1000gp i umiejętności 15/15
Powodzenia na Mainlandzie!

Drugi sposób

 1. Na początku omijamy tutorial mówiąc skip tutorial do Santiago i otrzymujemy jabłko. Idziemy na szczury zbierając pieniądze i ser który zjadamy i idziemy na Rapier Quest.
 2. Za kasę, którą uzbierzemy kupujemy Small Health Potiony i idziemy na Mino Hell, po drodze zbieramy ekwipunek.
 3. Kiedy wykonamy Mino Hell Quest, z Carlin Swordem i Studded Shieldem idziemy wykonać Bear Room Quest.
 4. Sprzedajemy loot w mieście, kupujemy linę, łopatę i miksturki leczenia.
 5. Idziemy na północno zachodnią część wyspy do szkieletów i szukamy Brass Shielda.
 6. Udajemy się na południe, a po drodze trafimy na miejsce z pająkami nazywane Spider Cave albo Poison Cave.
 7. Idziemy na poziom -3 i wybijamy Poison Spidery. W razie czego pijemy miksturę, nie wyrzucamy pustych butelek.
 8. Gdy zabraknie potionów, sprzedajemy loot i dokupujemy mikstury.
 9. Robimy tak, aż wbijemy 8 poziom.
 10. Teraz możemy pozbierać troszkę pieniędzy na Katana Room Quest, na Wasp Tower itp.

Długość przechodzenia Rookgaardu według tego sposobu to około 1,5h, czyli zaoszczędzimy dużo czasu.

Szczerze jeśli się nie ma drugiej postaci na mainie powyżej 20 poziomu, to sam bym nie polecał tego sposobu, ponieważ zysk wynosi od 0 do 500 gp, a skille około 15/15. Używając tego sposobu nie uderzamy z dystansu.

Trzeci sposób

 • 1. Na początku omijamy tutorial mówiąc skip tutorial do Santiago.
 • 2. Idziemy na szczury na przeciwko Toma po drodze wykonując Doublet Quest i zbieramy ich ciała, a następnie sprzedajemy je u handlarza.
 • 3. Po zdobyciu 25 GP udajemy się do Obiego i kupujemy Sabre.
 • 4. Idziemy na szczury pod sklepem Al'dee i zbieramy tam doświadzenie, GP oraz Cheese (które następnie sprzeda się u Willyego), zdobywając w ten sposób doświadczenie zdobędziemy około 2000 GP.
 • 5. Pamiętajcie, że na Mainland można wynieść tylko 2000 GP: 1000 GP trzeba wpłacić do banku, 1000 GP trzymać w plecaku, ewentualny nadmiat można zainwestować w potiony Health Potion Mana Potion.