Skocz do: Nawigacja, szukaj
Troll Champion.gif Troll Champion
75 Hp
40 Exp (Exp/Hp: 0.5)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 60)
Summon/Convince: 340/--
Specjalne: Brak
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości Obrażenia od energii
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ziemi
Odgłosy: "Whaaas up!?"; "Meee maity!"
Sposób ataku: W zwarciu
Zachowanie: Ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Bohater rodzi się czasami nawet wśród tchórzy. Cóż, w przypadku trolli określenie bohater może być tu nieco naciągane. Troll staje się czempionem głównie ze względu na jego chytrość i brutalność. Życie na wyżynach społecznych z początku może wydawać się wspaniałe, ale szybko zmienia się w walkę o przetrwanie. Mimo swojego tchórzostwa, trolle są niesamowicie chciwe i zawistne. W rezultacie troll o wyższym statusie musi walczyć o swoje życie i przetrwać wiele prób zadania mu ciosu w plecy i zaaranżowania przez jego braci wypadki. Oczywiście troll czempion bezwstydnie wykorzystuje swoją wyższość w plemieniu. Zatem normalnym jest, że musi ciągle uważać na siebie, pozostawać w formie oraz być najlepiej wyposażony, jak to tylko możliwe. To z kolei czyni go najsilniejszym wojownikiem w całym plemieniu, przez co w obliczu zagrożenia pozostałe trolle zwracają się właśnie do niego. Trolle czempioni są zwykle liderami małych grup rabunkowych lub gwardią równie obelżywych wodzów. Uwielbiają dręczyć słabsze trolle, więc rzadko są spotykani bez pachołków, nad którymi mogliby się znęcać i poświęcać ich w walce. Wygląda jak Furious Troll.
Występowanie: Island of Destiny, Dusalk's Troll Clan Cave, Trolls' Cave, Ancient Temple, jaskinia Trolli niedaleko Edron, Shadow Caves
Taktyki: Po prostu podejść i zabić. Profesje magiczne nie powinny mieć z nim problemów. Uwaga na większe grupy, bo może się to skończyć śmiercią niedoświadczonego podróżnika.
Loot: 0-12 gp, 0-2 Meat, Spear, Wooden Shield, Leather Helmet, Rope, Studded Club, Leather Boots, Hand Axe, Trollroot (rzadko), Bunch of Troll Hair (rzadko), 0-10 Arrow (rzadko), Silver Amulet (bardzo rzadko), Bronze Amulet (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Trolle.