Skocz do: Nawigacja, szukaj

<randomArea>Ataki potworów w zwarciu (które nazywają się "W zwarciu" a nie np. "Melee") oraz ataki dystansowe (pociski na jedną kratkę) wpisz do Sposobu ataku, a ataki obszarowe do Specjalnych. Wartości przedmiotów pisz w pełnej formie. Żadnych "k" ani tym bardziej "kk". Możesz rozdzielać grupy trzycyfrowe kropką lub spacją (nawet jest to mile widziane ale nie rób tego w tabeli kupna/sprzedaży u NPCów). Paladyn. Nie "palladyn". Naprawdę. Nie istnieje język na świecie, w którym to słowo pisałoby się przez dwa "l". Więc nie rób tego. Wpisując przedmioty w loocie potwora stosuj się do następującej kolejności:
1. przedmioty wypadające licznie (pieniądze, jedzenie, amunicja, klejnoty) - wyjątkiem jest sytuacja gdy wypada on rzadziej, wtedy do grupy 3.
2. przedmioty normalne, wypadające z normalną częstotliwością
3. przedmioty wypadające rzadko, potem bardzo rzadko, potem niezwykle rzadko (to ostatnie wykorzystuj w ostatecznych wypadkach przy czymś wartościowym)
Przy przedmiotach z grupy 1. pamiętaj by nie dodawać "s" na końcu nazwy, by wskazać liczbę mnogą. Tu piszemy po polsku i wiesz o tym dobrze. Opcja Podglądu jest święta. Używaj jej zawsze przed zapisem, a po poprawieniu ewentualnego błędu użyj jej znowu. Widzisz błąd na stronie czegoś? Niezbyt wielki i łatwy do sprawdzenia poprawności na innej stronie o Tibii? Nie pisz w dyskusji, że coś jest źle tylko poprawiaj to od razu. Jeśli ktoś się nie zgodzi/okaże się złe to się cofnie. Nowy przedmiot ktoś zdobył? Fajnie, dodaj go, wpisz brakujące informacje itd. Ale nie pisz czegoś w stylu "Po raz pierwszy zdobyła go dzielna ekipa z gildii XY na serwerze WTF dnia 6 czerwca o 6:06". Za pół roku przedmiot będzie ogólnie dostępny i informacja nie będzie wiele warta. Więc się nie trudź. Nie tylko ja mogę cofać zmiany. Też możesz walczyć z wandalizmem, jeśli się taki napatoczy. Wystarczy wejść do historii danej strony, wybrać wersję przed wandalem, edytować i zapisać ją. W momentach, gdy wiki działa wolno, a jakiś koleś narobił ponad 100 edycji, każda pomoc się liczy. Chcesz przetłumaczyć jedną z wielu (tak, są takie w Tibii!) książek? Pamiętaj że translatory czy tibia.pl nie zawsze dobrze spełniają swoją rolę. Warto dokładnie przestudiować kontekst dzieła.</randomArea>