Skocz do: Nawigacja, szukaj
Edytuję TibięWiki w wolnych chwilach, chociaż obecnie raczej ogranicza się to jedynie do poprawiania błędów, sprzątania po tych, co psują i wdrażania nowych funkcji i rozwiązań technicznych. Do grona administratorów należę od 30 stycznia 2007 roku i staram się nie nadużywać swej pozycji, ale ja też popełniam błędy, dlatego nie bój się mi ich wytykać lub poprawiać.

Sam jestem tu od sierpnia 2006 roku, co można zobaczyć cofając się najwcześniej w moich edycjach.

W Tibię nie gram, o nie. Najwyżej zaloguję się by coś sprawdzić, czy zobaczyć jakieś nowości w grze.


Jeśli masz jakieś wątpliwości, propozycję co do Tibia Wiki czy inna sprawę, pisz na mojej stronie dyskusji. Ewentualnie wyślij mi prywatną wiadomość przez forum.hunted.pl.

Polecam strony:
Trav i jego losowa dobra rada:
<randomArea>Ataki potworów w zwarciu (które nazywają się "W zwarciu" a nie np. "Melee") oraz ataki dystansowe (pociski na jedną kratkę) wpisz do Sposobu ataku, a ataki obszarowe do Specjalnych.

Wartości przedmiotów pisz w pełnej formie. Żadnych "k" ani tym bardziej "kk". Możesz rozdzielać grupy trzycyfrowe kropką lub spacją (nawet jest to mile widziane ale nie rób tego w tabeli kupna/sprzedaży u NPCów). Paladyn. Nie "palladyn". Naprawdę. Nie istnieje język na świecie, w którym to słowo pisałoby się przez dwa "l". Więc nie rób tego. Wpisując przedmioty w loocie potwora stosuj się do następującej kolejności:
1. przedmioty wypadające licznie (pieniądze, jedzenie, amunicja, klejnoty) - wyjątkiem jest sytuacja gdy wypada on rzadziej, wtedy do grupy 3.
2. przedmioty normalne, wypadające z normalną częstotliwością
3. przedmioty wypadające rzadko, potem bardzo rzadko, potem niezwykle rzadko (to ostatnie wykorzystuj w ostatecznych wypadkach przy czymś wartościowym)
Przy przedmiotach z grupy 1. pamiętaj by nie dodawać "s" na końcu nazwy, by wskazać liczbę mnogą. Tu piszemy po polsku i wiesz o tym dobrze. Opcja Podglądu jest święta. Używaj jej zawsze przed zapisem, a po poprawieniu ewentualnego błędu użyj jej znowu. Widzisz błąd na stronie czegoś? Niezbyt wielki i łatwy do sprawdzenia poprawności na innej stronie o Tibii? Nie pisz w dyskusji, że coś jest źle tylko poprawiaj to od razu. Jeśli ktoś się nie zgodzi/okaże się złe to się cofnie. Nowy przedmiot ktoś zdobył? Fajnie, dodaj go, wpisz brakujące informacje itd. Ale nie pisz czegoś w stylu "Po raz pierwszy zdobyła go dzielna ekipa z gildii XY na serwerze WTF dnia 6 czerwca o 6:06". Za pół roku przedmiot będzie ogólnie dostępny i informacja nie będzie wiele warta. Więc się nie trudź. Nie tylko ja mogę cofać zmiany. Też możesz walczyć z wandalizmem, jeśli się taki napatoczy. Wystarczy wejść do historii danej strony, wybrać wersję przed wandalem, edytować i zapisać ją. W momentach, gdy wiki działa wolno, a jakiś koleś narobił ponad 100 edycji, każda pomoc się liczy. Chcesz przetłumaczyć jedną z wielu (tak, są takie w Tibii!) książek? Pamiętaj że translatory czy tibia.pl nie zawsze dobrze spełniają swoją rolę. Warto dokładnie przestudiować kontekst dzieła.</randomArea>

Tibia:
Nick: Travin
Poziom: 38
Profesja: Paladyn
Świat: Guardia
Miasto: Kazordoon
Rzeczy, które trzeba zrobić
Oczywiście poniższy spis nie jest listą zajętych przeze mnie rzeczy, które tylko ja mogę edytować. To jest tylko informacja o tym, co wg. mnie wymaga poprawy.
Wszelkie pomysły i sugestie mile widziane w mojej stronie dyskusji.

Moje plany na przyszłość Tibia Wiki:

  • Ożywić stronę główną (potwór/przedmiot dnia czy coś w tym rodzaju, o ile uda się to zautomatyzować bo ja co tydzień zmieniać tego nie będę);
  • Próbować z rozszerzeniem DPL (może uda się zrobić tabelę potworów z możliwością sortowania wewnątrz niej?)