Skocz do: Nawigacja, szukaj
Vampire.gif Vampire
475 Hp
305 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 458)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Paraliżuje, wysysa życie (0-110 hp), zamienia się w nietoperza, rzuca Haste, leczy się, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości Obrażenia od ognia
Odgłosy: "BLOOD!", "Let me kiss your neck", "I smell warm blood!", "I call you my bats!, come!".
Sposób ataku: W zwarciu (0-100 hp).
Zachowanie: Ucieka, jak ma bardzo mało hp.
Opis: Wampiry są nieumarłymi potworami zamieszkującymi nawiedzone ruiny. Są bardzo silne i żywią się krwią, którą wysysają ze swych ofiar. Ubrani w czarne jak noc peleryny, polują w podziemiach, a w nocy nawet na powierzchni. Niektórzy ludzie wierzą, że są one w stanie nawet latać, niczym nietoperze, które przypominają małe wampiry. Ich przerażający wzrok i mrożące krew w żyłach jęki sparaliżowały już niejednego odważnego poszukiwacza przygód.
Występowanie: Ghostland (nie można do niego dojść), Vampire Hell, Drefia, południe Plains of Havoc (jedyny osobnik na FACC area z którym można walczyć), Ghostship, Lich Hell pod Ramoą, Cult Cave pod Vandurą, Tomby, Vengoth, Vampire Cave w Edron.
Taktyki: Te nieumarłe stwory żywią się krwią przeciwnika, co nie jest przyjemnym doświadczeniem dla gracza, gdyż leczy się kosztem jego punktów życia. Poważnym problemem może okazać się paraliż, który może bardzo spowolnić gracza (najlepiej mieć przygotowany czar Light Healing do rzucenia). Gracz blokujący powinien stać przodem do wampira między graczami atakującymi z dystansu a nim. Zmniejszy w ten sposób szanse na to, że wampir zmieni cel ataku. Dodatkowo gracz blokujący, który ma ponad 60 poziom doświadczenia może atakować z broni dwuręcznej. Przydatny jest też Blessed Wooden Stake, dzięki któremu można z ciał wampirów uzyskać cenne prochy.
Loot: 0-60 gp, Leather Legs, Bronze Amulet, Bowl, Skull, Katana, Grave Flower, Vampire Teeth (rzadko), Black Pearl (rzadko), Emerald Bangle (rzadko), Spike Sword (rzadko), Strange Helmet (rzadko), Ice Rapier (rzadko), Strong Health Potion (bardzo rzadko), Blood Preservation (bardzo rzadko), Vampire Shield (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Nieumarli Ludzie.