Skocz do: Nawigacja, szukaj
Vicious Squire.gif Vicious Squire
1000 Hp
900 Exp (Exp/Hp: 0.9)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 1350)
Summon/Convince: /
Specjalne: leczy się, widzi Niewidzialnych, nie można go Sparaliżować.
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci
Odgłosy: "Your stuff will be mine soon!", "I'll cut you a bloody grin!", "For hurting me, my sire will kill you!", "You shouldn't have come here!", "You as good as dead!"
Sposób ataku: w zwarciu (0-230), na dystans Boltami (0-110).
Zachowanie: walczy aż do śmierci.
Opis: Bandyci oraz rzezimieszki przygotowują się by podążać za upadłymi rycerzami i wyzyskiwaczami. Te skrupulatne istoty z małym poważaniem dla prawa i honoru są napędzane profitem, siłą oraz obietnicami. Zazwyczaj uciekają przed lokalnymi stróżami prawa, poszukują schronienia, które zapewniają im nikczemni rycerze. Są to mięśniaki wyposażone w resztki, którymi ich przełożeni nie zawracają sobie nawet głowy. Z łatwością przychodzi im wymierzanie kapryśnej sprawiedliwości swoich czarnych władców. Lecz z pogardą patrzą na zwykłych bandytów i mają tendencję do usprawiedliwiania swojej nieszczęsnej egzystencji przez chwalenie się dokonaniami swoich liderów, ukazując zdeprawowaną dumę w swych usługach. Ta duma nic nie znaczy zanim nie zostanie potwierdzona czynami. Tak zwani „złośliwi giermkowie” często uciekają z pola walki, jeżeli zwycięstwo nie jest natychmiastowe, a jeżeli jeden z przełożonych okaże jakąkolwiek słabość, to z pewnością zostanie to wykorzystane w jeden czy drugi sposób. Pomimo, że istnieje podobieństwo do bandytów w kwestii zachowania, to z kolei są o wiele lepiej wyposażeni, wykarmieni i przygotowani do walki. Aby być zaakceptowanym jako giermek i przetrwać więcej niż kilka tygodni wymagana jest waleczność oraz spryt, który posiadają tylko bandyci weterani. Zazwyczaj, wędrujący rycerz-rabuś rekrutuje lokalne gangi bandytów w swoje szeregi. Z rzadka rycerz i jego zwolennicy przejmują chwilowo jakieś niedostępne osady i pustoszą więzienia, by nabyć nowych rekrutów. Po krótkim czasie zostają tylko najbardziej odpowiedni kandydaci. Ci z kolei są niemal formalnie akceptowani jako giermkowie i podlegają symbolicznej protekcji i legislacji rycerzy. Koniec końców, są pozostawiani samym sobie o ile tylko słuchają się rozkazów. Zazwyczaj gdy giermkowie są na horyzoncie, to ich władcy znajdują się w niedalekiej odległości; lecz czasem są wysyłani na dłuższy rekonesans, lub zostają porzuceni z jakiegoś powodu. Po stracie swych liderów szybko się rozchodzą, głównie szukając innych rycerzy, by im służyć. Niektórzy zakładają własne bandyckie gangi powracając do starych zwyczajów. Niestety nie słyszy się jakoby włóczący się giermkowie uzyskiwali dostęp do oficjalnych armii czy nawet strażników miast z powodu ich doświadczenia i treningu. Dla większości z nich pozostało niewiele opcji przy końcu wątpliwej kariery. Większość z nich kończy jako giermkowie w jakiejś grupie napadowej. Znacząca liczba pada ofiarą wewnętrznych walk w celu osiągnięcia siły i zdobyczy. Kilku zyskuje pewną renomę i w ostateczności zostają pasowani na rycerzy przez dowódcę. Nie jest niestety znane, czy ktokolwiek z nich nagromadził wystarczającą ilość pieniędzy by pokojowo odejść na emeryturę – lecz prawdopodobnie nikt nie chwaliłby się swoją kryminalną przeszłością.
Występowanie: Orc Fortress na północ od Edron, Old Masonry, Carlin Graveyard podczas Cults Of Tibia Quest.
Taktyki: ciężki przeciwnik z uwagi na odporność.Żeby swobodnie z nim walczyć trzeba być zaopatrzonym w przedmioty zadające obrażenia od śmierci.Toteż jest to idealny przeciwnik dla profesji magicznych.Dla innych profesji raczej nieopłacalny.
Loot: 1-70 gp, 1-10 Bolt, Meat, Great Health Potion, Crossbow, Halberd, Scarf, Small Amethyst, Small Diamond, Small Emerald, Might Ring, Piggy Bank, War Hammer, Guardian Shield, Knight Legs, Warrior Helmet.
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Przestępcy.