Skocz do: Nawigacja, szukaj
Water Elemental.gif Water Elemental
550 Hp
650 Exp (Exp/Hp: 1.2)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 975)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Leczy się, Rzuca czary obszarowe: Water Explosion (0-235 hp), Poison Storm (zatruwa od 13 hp na turę), Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu Obrażenia od ziemi
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości Obrażenia od śmierci
Wrażliwy na: Obrażenia od energii
Odgłosy: Brak
Sposób ataku: W zwarciu (0-130 hp), Na dystans lodem (80-235 hp)
Maks. obrażenia: ~400 hp
Zachowanie: Nie ucieka, gdy ma mało hp.
Opis: Żywiołaki wody są potężne jak fale przypływu i tak kapryśne jak morze, które dało im życie. Średnio interesują ich ludzie, częściej zostają przywołane przez czarodziejów niż ulegają samoistnej materializacji. Żywiołakom brak widocznej kontroli nad swoimi poczynaniami, zdają się nie mieć celu w życiu, jak my, śmiertelnicy. Niektórzy czarodzieje wierzą, że żywiołaki reagują wrogo na żywe stworzenia, gdyż czują się urażone faktem, iż każda taka istota ma w sobie wodę. Niepojęte w swym postępowaniu, na pewno jednak są inteligentne i znają szereg zaklęć skupionych wokół wody, trucizny i zimna.
Występowanie: Malada, Ramoa, Talahu, Calassa, podziemia Foldy, jaskinia pod Tiquandą.
Taktyki: Należy uważać na zbyt wielkie grupy tych potworów, zalecane włożenie hełmu do nurkowania, ponieważ w ten sposób uniknie się obrażeń od ich wodnej eksplozji.
Loot: 0-100 gp, Platinum Coin, Fish, Strong Health Potion, Strong Mana Potion, Life Ring, Small Diamond, Small Emerald, Small Sapphire, White Pearl, Energy Ring, Giant Shimmering Pearl (rzadko), Rainbow Trout (bardzo rzadko), Green Perch (bardzo rzadko)
Aby zdobyć więcej przedmiotów takich jak Giant Shimmering Pearl, należy użyć Fishing Rod na ciele żywiołaka.
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Żywiołaki Wody.