Skocz do: Nawigacja, szukaj
Werebadger.gif Werebadger
1700 Hp
1600 Exp (Exp/Hp: 0.9)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 2400)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: staje się niewidzialnym,paraliżuje,leczy się,wysysa manę (65-95),wysysa życie (0-100),Death Beam (190-230),Curse (2-128),widzi niewidzialnych,nie można go sparaliżować.
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci Obrażenia od energii Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu
Odgłosy: "SNUFFLE"
Sposób ataku: w zwarciu (0-170)
Zachowanie: walczy do śmierci.
Opis: Werebadgers to ludzie nad którymi wisi klątwa – niektórzy twierdzą, że są skażeni jakąś chorobą, która powoduje u nich przemianę we wściekłe bestie. Początkowo przemiana ta odbywała się tylko przy pełni księżyca, a człowiek odzyskiwał swój wygląd następnego ranka. Z biegiem czasu okres przemienienia się wydłuża i pełnia księżyca nie jest już jej obowiązkowym warunkiem. Po pewnym czasie bestia przejmuje coraz większą kontrolę. Werebadgers nie są zbyt silne czy twarde, ale nadrabiają to sprytem i szybkością. Nie są prawdziwymi drapieżnikami, lecz dla nieuważnych mogą stanowić niebezpieczeństwo. Ich wygląd zewnętrzny to połączenie borsuka z człowiekiem. Preferują życie w jaskiniach, zresztą jak na borsuka przystało. Klątwa Pełni Księżyca – jak zwykle jest nazywana – rozprzestrzenia się poprzez zainfekowane ugryzienie czy zadrapanie któregokolwiek were-zwierzęcia. Zakazane księgi mówią także o metodach, które pozwalają na przemianę kogoś w were-stworzenie za pomocą mrocznych rytuałów. Niektóre pokręcone osobniki ściągają nawet klątwę na samych siebie w nadziei, że przy użyciu nowych mocy będą mogli pomścić niesprawiedliwość czy obelgi.
Występowanie: Grimvale na 1 piętrze, podczas pełni księżyca także na powierzchni.
Taktyki: --
Loot: 1-75 Gp,1-3 Platinum Coin,1 Beetroot,Werebadger Skull,Werebadger Claws,1 Brown Mushroom (dosyć rzadko),1 Mana Potion (dosyć rzadko),1 Troll Green (dosyć rzadko),1 Strong Mana Potion (dosyć rzadko),Moonlight Crystals (dosyć rzadko i tylko w czasie pełni księżyca),1 Great Mana Potion (dosyć rzadko),1 Badger Boots (rzadko),1 Ring of Healing (rzadko),1 Werewolf Amulet (rzadko),1 Platinum Amulet (rzadko),1 Underworld Rod (bardzo rzadko),1 Wand of Voodoo (bardzo rzadko),1 Werebadger Trophy (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Zmutowane.