Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wyrm.gif Wyrm
1825 Hp
1550 Exp (Exp/Hp: 0.8)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 2325)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Rzuca czary obszarowe: Life Drain Smoke Beam (90-150 hp), Energy Berserk (120-200 hp), Energy Wave (70-130 hp), Leczy się, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od energii
Częściowo odporny na: Obrażenia od ognia Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od lodu
Odgłosy: "GRROARR", "GRRR"
Sposób ataku: W zwarciu (0-150 hp), Na dystans energią (70-180 hp)
Maks. obrażenia: 370 hp
Zachowanie: Ucieka, gdy ma mało hp.
Opis: Uważa się, że żmij to daleki i prymitywny kuzyn smoka. Jednak same smoki zaprzeczają tej teorii, tak jak ludzie nie zgadzaliby się z twierdzeniem, że ork to prymitywny kuzyn człowieka. Różnica nie jest jednak ważna, gdy stawia się czoło takiemu potworowi. Brakuje mu co prawda ognistego oddechu smoka, jest to jednak potwór z rodziny ognistych, potrafiący topić śnieg i lód, przechodząc przez nie. Braki w zdolnościach magicznych nadrabia siłą. Walczy znacznie lepiej niż zwyczajny smok, na dodatek jest zdumiewająco zwinny, niczym wąż. Zęby żmijów są cenione przez krasnoludy, gdyż potrafią przeciąć większość materiałów. Żmije nie są wybredne i jedzą zarówno minerały jak i mięso. Uważa się nawet, że w ich odchodach można znaleźć drogocenne kamienie. Są to niebezpieczne drapieżniki, gdy są głodne, nie cofną się nawet przed atakami na małe miasteczka. Ich terytorium jest zazwyczaj dosyć duże, choć najczęściej spędzają czas w swoich gniazdach. Są dosyć inteligentne w porównaniu do innych zwierząt.
Występowanie: Jaskinia Wyrmów, skały na pustyni Devourer, pod Fenrock, Dzielnica Rozrywkowa Yalaharu, Wzgórza Liberty Bay.
Taktyki: Zalecane jest stanie na skos podczas walki, by uniknąć falowego ataku Energy Wave i Smoke Beam. Zalecane jest, by Paladyn używał najlepszej dostępnej mu kuszy lub łuku, zachowując przy tym dystans od potwora. Profesje magiczne powinny używać czaru Ice Strike (Exori Frigo) lub Death Strike (Exori Mort), a także pilnować pasek many i życia. Dobrym rozwiązaniem by zmniejszyć ryzyko śmierci jest lightning set.
Loot: 0-228 gp, 0-10 Burst Arrow, 0-3 Dragon Ham, Wyrm Scale, Crossbow, Strong Health Potion, Strong Mana Potion, 0-3 Small Diamond (rzadko), Wand of Draconia (rzadko), Wand of Starstorm (rzadko), Lightning Pendant (rzadko), Hibiscus Dress (bardzo rzadko), Focus Cape (rzadko), Shockwave Amulet (bardzo rzadko), Composite Hornbow (bardzo rzadko), Dragonbone Staff (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Smoki.