Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wyspy Niedaleko Fibuli.PNG

Fibula sąsiaduje z pięcioma osobnymi wyspami. Kiedyś do każdej z nich prowadziły podziemne tunele, które zostały usunięte wraz z uaktualnieniami gry. Dostęp do wysp nie był możliwy długi okres czasu.


Jedyną zablokowaną wyspą o stałej i znanej nazwie jest Calcanea, leżąca na północy.


Jedna z wysp została odnowiona, oraz przystosowana dla nowożeńców. Sprowadzono tam wiele tropikalnych odmian roślin. Wyspę nazwano Meluna. Można się na nią dostać tylko w dobę zawarcia małżeństwa (parę młodą na miesiąc miodowy przewiezie Kamil z Fibuli).


Kolejną odblokowaną wyspą jest obecna Świątynia Światła, w której główny kapłan, Lucius, pragnie zgromadzić ludzi aby zjednoczyli się i przeciwstawili się siłom ciemności. Z niewyjaśnionych powodów wyspa ta przesunęła się jednak na północ.

Jedna z wysp (na prawo od Calcanei) jest prywatną własnością Lost Boya. Należał on kiedyś do graczy, którzy mieli ogromny wkład w grę. Wymyślił on także system kupowania domków. Lost Boy posiada również Dragon Scale Legs. Dostał je za zasługi, w roku 2001. Ciekawostką jest też także, że inny gracz, Alatar ma swoje jezioro (Alatar's Lake na północ od Thais).

Powstała również jeszcze jedna wsypa, Travora, dodana w ostatniej aktualizacji.