Skocz do: Nawigacja, szukaj

Historia

Wyspa Fibula jest położona na południowym-zachodzie od kontynentu. Znajduje się tu wioska o tej samej nazwie, której mieszkańcy utrzymują się z rybołówstwa, rolnictwa i polowania. Jednak spokojną atmosferę wyspy zakłócają niebezpieczne podziemia miasta. Wyspiarze żyją w ciągłym strachu, że może się im przydarzyć ten sam los co mieszkańców wyspy Calcanea na północy: pewnego dnia ogromny pająk wyszedł z podziemi i zabił ich wszystkich. Na dodatek w wodach między kontynentem, Fibulą i Calcaneą często pojawia się wielki potwór morski, przez którego żaden żeglarz nie odważy się zapuszczać w te rejony. Jedyna droga na Fibulę prowadzi przez podziemny tunel.

Informacje

Fibula to mała wioska, położona na wyspie znajdującej się nieopodal Thais. Nie znajdziemy tutaj króla, czy jakiejś osoby rządzącej - na Fibuli znajdziemy jedynie sędziów.

Wioska ta, jest bardzo popularna wśród Tibijczyków z racji tego iż jej mieszkańcy zajmują się skupem dość powszechnych przedmiotów których mimo wszystko nie skupuje nikt inny w całej Tibii. A mianowicie chodzi o łuki i kusze. Odpowiednio - 130 i 160 gp. W przeszłości tam było też jedyne miejsce sprzedaży Hatchetów.

Miejsce to jest lubiane także z racji swych rozległych podziemi (można się dostać do nich przez miejską studnię), w których znajdziemy wiele potworów zarówno dla początkujących (m.in Orki, Rotwormy i Carrion Wormy), jak i dla średnio doświadczonych wojowników (bonelordy, Demon Skeletony). Należy również dodać, że gdzieś głęboko pod ziemią czeka na nas wartościowy skarb.

Ale nic nie jest piękne - ktoś wybudował kiedyś ogromną ścianę wraz z drzwiami. Aby się przez nie przedostać, należy zaopatrzyć się w klucz, który można kupić po horrendalnej cenie od sędziego Dermota (2000 gp).
Chociaż może znajdzie się na wyspie ktoś, kto sprzeda taniej?


Podobnie jak nazwa Tibia (znacząca w języku angielskim kość piszczelową) tak i Fibula to jedna z kości w ludzkiej nodze - kość strzałkowa.

Mapa

Fibula.png

Legenda

1 Podziemny tunel, łączący wyspę ze stałym lądem.
2 Fibula Clanhall, Guildhall.
3 Młyn.
4 Mino Bar.
5 Red Rose, Guildhall.
6 Dom sędziego, NPC Dermot.
7 Meble, NPC Eddy.
8 Wieża Meteorologiczna.
9 Kapliczka.
10 Główny handlarz Fibuli, NPC Timur.
11 Mercenarys Tower, Guildhall.
12 Przystań, NPC Simon The Beggar.
13 Tratwa, NPC Kamil.

Zadania

Zadania w całości wykonywane na wyspie

Nazwa Wymagany poziom PACC Nagroda
Deeper Fibula Quest 50 Nie Knight Axe, Tower Shield, Dwarven Ring, Warrior Helmet, Elven Amulet, Klucz 3980


Zadania, których część wykonuje się na wyspie

Nazwa Wymagany poziom PACC Nagroda
The Ape City Quest - Tak Możliwość kupowania bananów i posągów małp, możliwość wykonania Shaman Outfits Quest oraz dostęp do Forbidden Lands i Deep Banuta
Postman Quest - Tak Tańsze paczki, listy, podróże. Możliwość korzystania z zablokowanych skrzynek; Post Officer's Hat i Postman Horn.
Arrow Red.png Jest to skrócona informacja o Shadows of Yalahar Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako: Training Dummy Quest
Nagroda: Dostęp do Target Dummy, możliwość handlowania z Telasem, 25k doświadczenia.
Lokacja: Edron, Stonehome, Yalahar, Mintwallin, Hellgate, Carlin, Kazordoon.
Wymagany poziom: 75
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Earth Elemental, War Golem, Worker Golem, Damaged Worker Golem, wszystkie rodzaje Minotaurów i Orców, Rotworm, Carrion Worm, Skeleton, Ghoul, Mutated Human, Nightmare, Destroyer, Plaguesmith, Rift Scythe, Rift Worm.
Legenda:
What a foolish Quest 30 (do ukończenia 40) Tak Możliwość dołączenia do Gildii Błaznów i wykonania Jester Outfits Questu, Jester Staff, Jester Hat
Beggar Outfits Quest - Tak
Outfit Beggar Male.gif Outfit Beggar Male Addon 1.gif Outfit Beggar Male Addon 2.gif Outfit Beggar Male Addon 3.gif
Outfit Addon 1 Addon 2 Oba Addony
Outfit Beggar Female.gif Outfit Beggar Female Addon 1.gif Outfit Beggar Female Addon 2.gif Outfit Beggar Female Addon 3.gif

Galeria