Skocz do: Nawigacja, szukaj
Bandit.gif Bandit
245 Hp
65 Exp (Exp/Hp: 0.3)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 98)
Summon/Convince: 450/450
Specjalne: Brak
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Nic.
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci
Odgłosy: "Your money or your life!"; "Hand me your purse!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-40 hp)
Zachowanie: Ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Bajki o szlachetnym banicie kradnącym bogatym i rozdający biednym są nieprawdziwe. Przeciętny bandyta okrada wszystkich. Choć to też można między bajki włożyć. Bogatych stać na ochroniarzy, pułapki, druty kolczaste a nawet na magiczne zabezpieczenia. W przypadku biednych takiego problemu nie ma. Ten jest akurat zwykłym przestępcą, raczej nie kieszonkowcem a złodziejem, który na widok intruza wyjmuje sztylet i... najłatwiej mieć minimum kolczugę(ochroni przed przecięciem) i coś czym da się walczyć. Inni przestępcy to:Skyrr, Bolfrim i Lady Tenebris.
Występowanie: Dark Cathedral, Outlaw Camp, Góry Kha'zeel, Formorgar Mines, Tyrsung, podwójny respawn w małej jaskini nieopodal Thais, Dzielnica handlowa
Taktyki: Bandyta, to przeciwnik, który może stanowić problem tylko dla początkujących graczy. Jak na swój poziom, ma bardzo dobrą obronę i sporo hp, więc czasami nawet wysokopoziomowy rycerz musi zadać mu 3-4 ciosy, zanim Bandyta padnie trupem. Dla niskopoziomowych graczy(15-23) trzy takie potwory to już nie lada wyzwanie. Walcząc w zwarciu nie zadaje dużych obrażeń, więc nawet magowie nie muszą się go obawiać - wystarczy tylko ustawić tryb walki na “defensive”. Można go atakować dowolnym rodzajem magii, co jest bardzo ważne dla magów/druidów, którzy posługują się różdżkami.

Mając mało życia, Bandyta próbuje ratować się ucieczką, jednak jeśli nakieruje się go na ścianę, to i takie przypadki nie stanowią już problemu.

Jeśli chodzi o łupy, to Bandyci mogą czasami zostawić interesujące przedmioty, wiec widząc żywego Bandytę, warto go zabić i sprawdzić cóż takiego nosił on przy sobie..
Loot: 0-28 gp, 0-2 Meat?, 0-2 Tomato, Axe, Mace, Chain Helmet, Leather Legs, Steel Shield, Brass Shield, Brass Armor (rzadko), Iron Helmet (rzadko), War Hammer (rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Przestępcy.