Skocz do: Nawigacja, szukaj
Rysunek Thais, wykonany przez grafików CipSoftu.

Legenda

Thais to największe miasto w całym tibijskim świecie. Wybudowane z rozkazu Króla Tibianiusa III jest nie tylko olbrzymim ośrodkiem handlowym, ale również pępkiem sztuki, kultury i bogactwa. Położone jest na południowo - zachodniej części kontynentu. Dwie rzeki, płynące na północy i południu miasta stanowią naturalny mur, natomiast od wschodu miasto otacza już prawdziwy, szeroki mur. Na zachodniej części miasto otwiera się całą swoją szerokością na olbrzymie morze. Od początku swojego powstania Thais posiadał olbrzymi port handlowy, do którego przybywały liczne karawele kupców, którzy przywozili mieszkańcom wszelkie dobra tego świata. Siłę morską Thais potwierdza latarnia morska, którą wybudowano w południowo - zachodniej części miasta. Rezydujący tutaj w swoim dużym zamku Król Tibianus III stworzył z tego pięknego miasta główny ośrodek kultury i sztuki. W budynkach licznych bibliotek i Archiwum Królewskiego można nabyć nieograniczoną wiedzę zawartą w ich zbiorach. W dzisiejszych czasach Thais nadal jest pięknym i silnym miastem. Kupcy nadal handlują z przybyszami, do portu nadal cumują statki, a mieszkańcy tego miasta są liczni i bogaci jak żadni inni. W mieście można znaleźć wszystko, czego potrzebuje każdy łowca przygód. Oprócz liczych sklepów kupców są tutaj gildie każdej profesji, świątynie, kościół, depot i Królewska Poczta oraz, wspomniany już, cudowny zamek dobrego Króla Tibianiusa III.

Mapa

Thais Mapa.gif

Legenda do mapy

d Depot i poczta, NPC Benjamin oraz bank, NPC Naji 10 Tawerna Froda, NPCowie Frodo i Todd
B Bank, NPC Suzy 11 Kowal, NPC Sam
T Świątynia, NPC Quentin 12 Piekarnia
S Statek, NPCowie Captain Bluebear, Guide Luke 13 Sklep z ekwipunkiem, NPC Gorn
D Gildia druidów, NPC Marvik 14 Zagroda świń, Farma, brama owiec + Budynki Gospodarcze, NPCowie Donald i Sherry McRonald
M Gildia magów i ich kwatery, NPCowie Muriel, Lungelen 15 Siedziba Królewskiej Armii i tajnych służb, NPCowie, Harkath Bloodblade i Chester Kahs
P Gildia paladynów, NPC Elane 16 Starożytna Świątynia (wejście do podziemi)
K Gildia rycerzy, NPC Gregor 17 Sklep Jubilerski, NPC Hanna
ś Kościół, NPC Lynda 18 Sklep magiczny, NPC Xodet
+ Cmentarz 19 Sklep muzyczny, NPC Quero
1 Północna brama, NPC Grof 20 Królewski Myśliwy, NPC Robin
2 Wschodnia brama, NPC Tim 21 Biuro szeryfa i Inkwizycji, NPCowie Wyat, Partos i Henricus
3 Południowa brama, NPC Walter 22 Hotel
4 Zachodnia brama, NPC Kulag 23 Asystent Durina, NPC Oswald
5 Północno-wschodnia wieża, NPC Miles 24 Kryjówka pod portem, NPC Gamel, Dorian
6 Towary z Venore: 25 Amunicja i bronie dystansowe, NPC Galuna
7 Zamek, NPCowie: 26 Dziedziniec i bramy zamkowe:
8 Dom maga za miastem, NPC Eclesius 27 Mroczna Rezydencja
9 Sale Zabaw oraz wystawa, NPC Cillia w niedziele 28 Młyn

Rozrywka

W największym mieście na głównym kontynencie można również nieźle zaszaleć w wolnej chwili. W podziemiach miasta można zagrać w szachy czy kółko i krzyżyk z innymi podróżnymi. Zakochane pary powinny udać się do miejskiego kościoła, by tam zawrzeć ślub, który zatwierdzi NPC Lynda. Samotnicy muszą zaglądnąć na cmentarz, leżący nieopodal północnego wejścia do Thais. Można również zrobić własnoręcznie chleb - w mieście jest duży młyn i piekarnia, a u małżeństwa McRonald można zobaczyć, jak rosną małe świnki i owce lub zabrać piękne kwiaty z ogrodu. Masz domek? W Thais można kupić najlepsze meble w całej Tibii!

Inne lokalizacje

W Thais jest jeszcze wiele innych instytucji. Centralnie na środku miasta leży główna świątynia, a w niej NPC który uleczy Cię w razie potrzeby. Obok wspomnianej świątyni jest biblioteka; pózniej Depot i poczta, a w niej NPC Benjamin, który chętnie sprzeda Ci parcel lub listy. W Thais mieszczą się również gildie każdej profesji - przy wschodniej bramie, w podziemiach mnich nauczy druidów każdego czaru, NPC Gregor pracujący w budynku na przeciwko sklepu NPC Hanny nauczy rycerzy podstawowych zaklęć magicznych. Paladyni natomiast powinni się udać do NPC Elane po naukę czarów, która mieszka nieopodal Depotu, a magowie szybko posiądą swoją magiczną moc na w budynku wybudowanym przy południowo-zachodniej bramie, u NPC Muriela. Z Thais można również wyruszyć zachodnią bramą na wyspę Fibula, a nisko poziomowe postacie szybko dotrą do Troll Moutains wychodząc wschodnią bramą. Chętni przygód powinni udać się do ruin na południe od miasta - w Świątyni Białego Kwiatu, a właściwie w jej podziemiach zamieszkują różne, straszne potwory, jak np. Banshee. Bardzo szybko doświadczenia można nabrać walcząc w Starej Świątyni, do której wejście mieści się zaraz przy północnej bramie. Rotwormy, Ogniste Diabły czy Minotaury wszelkiego rodzaju mieszkające w swoim mieście pod Thais czekają!

Ataki potworów

Miasto jest pilnie strzeżone przez wielu Królewskich Strażników, jednak czasami zdarza się, że na miasto napada liczna armia siejących zniszczenie Orków lub chmara szczurów, wychodzących z miejskich kanałów.

Ciekawe lokalizacje w pobliżu

Starożytna Świątynia
Mount Sternum
Obóz Elfów
Podziemne Miasto Minotaurów
Greenshore
Fibula
Półwysep Orków
Magician Tower

Questy w Thais i okolicach

Łatwe

Nazwa Wymagany poziom PACC Nagroda
Battle Axe Quest - Nie Battle Axe
Dead Archer Quest - Nie Bow, Mana Potion, Health Potion, 5 Poison Arrow
Scale Armor Quest - Nie Scale Armor
Gamel Quest - Nie Life Ring w zamian za Life Crystal
Six Rubies Quest - Nie 6x Small Ruby
DTD Quest 35 Nie Noble Armor, Crown Helmet
Old Mintwallin Quest - Nie Brass Armor, Brass Helmet, Hatchet, Throwing Star
Mintwallin Cyclops Quest - Nie Small Diamond, 2 Strong Health Potion, Klucz 3610, Chain Armor, Chain Helmet, Hatchet
Postman Quest - Tak Tańsze paczki, listy, podróże. Możliwość korzystania z zablokowanych skrzynek; Post Officer's Hat i Postman Horn.


Średnie

Nazwa Wymagany poziom PACC Nagroda
Devil Helmet Quest 30 Nie Devil Helmet, Halberd, 4 Small Sapphire
Mad Mage Room Quest 40 Nie Hat of the Mad, Stone Skin Amulet, Star Amulet
Machinery of War Quest 50 Nie Punkty doświadczenia w zależności od rangi.

Galeria