Skocz do: Nawigacja, szukaj
Behemoth.gif Behemoth
4000 Hp
2500 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 3750)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Używa Haste, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od lodu
Odgłosy: "Crush the intruders!", "You're so little!", "Human flesh - delicious!".
Sposób ataku: W zwarciu (0-430 hp), na dystans głazami (0-200 hp).
Maks. obrażenia: 450 hp
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało hp.
Opis: Behemoty to gigantyczne, pradawne potwory żyjące w starożytnym mieście głęboko pod Edron. Wyglądają trochę jak krzyżówka człowieka i byka, posługują się ludzkim językiem, ale tak naprawdę nikt nie wie, skąd się wzięły. Choć brak im inteligencji, są bardzo silnymi wojownikami. Potrafią również miotać ogromne głazy w swoich wrogów.
Występowanie: Cyclopolis, Darama, Forbidden Lands, Kharos, Formorgar Mines, Dzielnica Rozrywkowa Yalaharu, Wzgórza Liberty Bay.
Taktyki: W sytuacji, kiedy jest przestrzeń, po której można "ganiać się" z behemotem, solować mogą próbować profesje magiczne oraz paladyn, atakując z dystansu, od lvl 150+ jest to wtedy dosyć opłacalne pod względem loota. Behemoty nadają się do zdobywania doświadczenia dla teamów składających się z knight 100+, druid 60+ i sorcerer 60+. Wtedy exp jest dobry, loot opłacalny. Solowanie knightem nie opłaca się graczom z poziomem niższym niż 200. Odkąd pojawił się 1x spawn tego potwora na Yalaharze, profesje magiczne zaczęły expić na nich już od lvla 60, metodą góra-dół. Jest to opłacalne pod warunkiem, że mamy dobry refleks i nie damy się zbyt wiele razy uderzyć.
Loot: 0-140 gp, 0-5 Platinum Coins, 0-5 Small Amethyst, Meat, Amphora, Double Axe, Battle Stone, Dark Armor, Crowbar, Crystal Necklace, Two Handed Sword, Strange Symbol, Plate Armor, Pick, Big Bone, Giant Sword (rzadko), 0-5 Assassin Star (rzadko), Great Health Potion (rzadko), Perfect Behemoth Fang (rzadko), Steel Boots (rzadko), Behemoth Claw (bardzo rzadko), War Axe (bardzo rzadko), Behemoth Trophy (bardzo rzadko), Titan Axe (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Giganci.