Skocz do: Nawigacja, szukaj
Dark Magician.gif Dark Magician
325 Hp
185 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 278)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Na chwilę staje się niewidzialny, Widzi Niewidzialnych
W całości odporny na:
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości Obrażenia od energii Obrażenia od ognia Obrażenia od lodu Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od śmierci
Odgłosy: "Feel the power of my runes!", "Killing you is getting expensive!"
Sposób ataku: W zwarciu (0-10 hp), Na dystans Energią (20-40 hp) i Ogniem (10-50 hp)
Maks. obrażenia: 80 hp
Zachowanie:
Opis: Podążanie drogą magii pozwoliło wielu na zyskanie wielkiej mądrości i mocy. Inni porzucili tą drogę. Przez niewłaściwe używanie magii dla własnych celów wielu magów odwróciło się plecami od towarzyszy i zaczęło podążać zakazanymi ścieżkami, by osiągać coraz większą moc. Niektórzy magowie dążą do opanowanie mrocznych sztuk już od początku swojej kariery, inni stają się mrocznymi magami w poszukiwaniu zemsty lub sposobu na życie po zostaniu wyrzuconym z zakonu magów. Wiedząc, że mają magiczny dar i czując przez to wyższość nad ludzkością, i zwykłymi śmiertelnikami, mroczni magowie tworzą sobie swój kąt na tym świecie. Można ich znaleźć zazwyczaj w ukrytych jaskiniach, jak również w ruinach, czy odległych kryjówkach. Z natury to samotnicy, jednak czasem mają służących pomagających im w realizacji ich podłych planów, lub pragnących po prostu służyć komuś potężniejszemu. Służą potężnemu liderowi dla własnych celów, dążą do realizacji podłych badań i planów. W swym dążeniu do władzy zwykle jedyne co osiągają to śmierć z rąk bardziej doświadczonych poszukiwaczy przygód. Bardzo niewielu mrocznych magów, po latach nauki i gromadzenia mocy, daje radę wytrwać na długiej drodze prowadzącej do zostania nekromantą lub czarnoksiężnikiem.
Występowanie: Dark Cathedral, Hero Cave na Edron, ostatnie piętro Magician Tower, Dzielnica Czarodziejów Yalaharu, Sabat Czarownic.
Taktyki: Z uwagi na dość spore obrażenia, poleca się szczególnie uważać przed podejściem do maga. Następnie w zależności od profesji magowie i druidzi powinni potraktować magików z fali ognia lub lodu. Rycerze i paladyni również powinni atakować jak najszybciej, zwłaszcza że nie jest odporny na obrażenia fizyczne.
Loot: 0-55 gp, Health Potion, Mana Potion, Blank Rune, Strong Health Potion, Strong Mana Potion, Small Enchanted Amethyst (rzadko), Necrotic Rod (bardzo rzadko), Reins (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Magowie.