Skocz do: Nawigacja, szukaj
Demon.gif Demon
8200 Hp
6000 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 9000)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Ultimate Explosion (100-250), Energy Life Drain Beam (300-480), Energy Damage (210-300), wysysa manę (0-120), przywołuje 1 żywiołaka ognia, leczy się (1-250), paraliżuje, używa Haste, rzuca Fire Field, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od ognia Obrażenia od tonięcia Obrażenia od wysysania życia
Częściowo odporny na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci Obrażenia od energii Obrażenia od ziemi
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości Obrażenia od lodu
Odgłosy: "Your soul will be mine!", "MUHAHAHAHA!", "CHAMEK ATH UTHUL ARAK!", "I SMELL FEEEEEAAAR!", "Your resistance is futile!".
Sposób ataku: W zwarciu (0-500) i magią.
Maks. obrażenia: 950 hp
Zachowanie: Nie ucieka jak ma mało hp.
Opis: Znany rycerz Apoc raz napisał: Demony są najbardziej nieżyczliwymi, potężnymi i niebezpiecznymi potworami w całej Tibii. W dodatku do ich przeraźliwej fizycznej mocy potrafią jeszcze stosować potężne czary. Szczególnie niebezpieczny jest ich promień czystej energii - niszczący ich biedne ofiary. Demony potrafią wysysać manę ze swych wrogów, leczą się i przywołują Żywiołaki Ognia. Demony zazwyczaj żyją w najgłębszych jaskiniach nieopodal piekła, ale czasem pokazują się również na powierzchni. Kiedy atakują pozostawiają za sobą jedynie śmierć i zniszczenie. Nikt nie był zdolny im się przeciwstawić i tylko niewielu podróżników przeżyło spotkanie z nimi.Jest podobny do Demon Slave, Enthralled Demon, Invading Demon, Unbound Demon, Angry Demon.Innym ciekawym osobnikiem jest Pit Demon.
Występowanie: Hero Cave, Kharos, Goroma, Pits of Inferno, Formorgar Mines, Vandura, Dzielnica Czarodziejów Yalaharu, Dzielnica Alchemiczna Yalaharu i Ghostland (nie ma dostępu do niego).
Taktyki: Ich duża siła magiczna i fizyczna stanowią śmiertelne zagrożenie dla niejednego gracza. Tylko doświadczeni mają szansę wyjść cało ze starcia z Demonem. Walcząc z demonami trzeba pamiętać, aby gracz blokujący trzymał go możliwie z dala od graczy atakujących, gdyż zaklęcia tych bestii są bardzo rozległe i niebezpieczne. Szczególnie groźny jest jego Energy Life Drain Beam, którego siła w niesprzyjających okolicznościach może połączyć się z Fire Explosion i potężnym atakiem fizycznym. Te trzy ataki mogą w ciągu tury odebrać nawet 1000 pkt życia i więcej. Dlatego tak ważne jest, aby nie stawać frontalnie do Demona, tylko po skosie, gdyż w ten sposób unikniemy jego Fali, warto również nosić na sobie Garlic Necklace, które częściowo chroni przed efektem czaru. Atakujący gracze powinni mieć włączony czar Magic Shield i być gotowi do ucieczki w każdej chwili, gdyż Demony nie znają litości. Blokowanie dwóch Demonów naraz nie jest najlepszym pomysłem i należy się tego wystrzegać, gdyż nawet wielcy rycerze, których poziom doświadczenia jest znacznie większy od setnego, mogą mieć z tym problemy a chwila nieuwagi może przynieść ze sobą śmierć nie tylko gracza blokującego, ale i całej ekipy. Demon potrafi przyzwać od 1 do 2 Fire Elementali, które łatwo mogą przyczynić się do śmierci gracza blokującego blokując go i uniemożliwiając ustawienie się po ukosie. Jeśli gracz blokujący jest poniżej 80 poziomu doświadczenia, bezpieczniej jest zabić przyzwanego potwora. Może się to wydawać kosztowne lecz lepiej zużyć na niego kilka runek, niż narazić na śmierć gracza blokującego. Loot z Demonów często jest nieopłacalny. Lecz na pewno, gdy drużyna jest na respawnie kilku z nich, może szczęśliwie wylootować na przykład G Legs, MPA czy MMS. Wybierając się na Demony należy także pamiętać, że posiadają one straszną siłę fizyczną i zaleca się zabieranie dużej liczby Health Potionów i Mana Potionów. Można także używać Blessed Wooden Stake na ich martwych ciałach w celu uzyskania cennych prochów demona.

Rycerz:
Blokować można od poziomu 60 i skilli najlepiej 80+ oraz sporym zapasem potionów. Bezpieczne i w miarę opłacalne staje się to na poziomie 80+.
Solowanie Demonów knightem nie jest opłacalne. Z normalnej broni zadawane ciosy są śmiesznie małe. Pozostaje jedynie czar Fierce Berserk, mimo to wyprawa na nie solo, wiąże się wyłącznie z ogromna strata Mana Potionów, Great Health Potionów, oraz możliwością zejścia z tego świata.

Paladyn:
Najlepiej jest używać Assassin Starów (w drużynie można wziąć Arbalesta i Power Bolty, ponieważ nie możemy wtedy używać tarczy żeby blokować ciosy fizyczne demona). Czarem do leczenia będzie Divine Healing.

Mag i Druid:

Solowanie góra-dół przy pomocy run Sudden Death, Avalanche lub Icicle jest bardzo opłacalne na poziomie około 100, a podczas kilku godzin polowania szansa wyloocenia czegoś niezłego jest dosyć duża. Jeśli chodzi o polowanie z blokerem i druidem przy użyciu run Icicle (lub czaru Ice Strike), jest tanie i opłacalne. Na demony chodzi się zazwyczaj dla loota (gracze o poziomach 90+), chociaż dla doświadczenia jako shooter na demony chodzić można z powodzeniem w drużynie już na poziomie 50.

Loot: 1-100 gp, 3-6 Platinum Coin, 1-3 Great Mana Potion, Demonic Essence, 1-3 Great Spirit Potion, Demon Horn, 1-6 Fire Mushroom, 1-3 Ultimate Health Potion, 1-10 Assassin Star, 1-5 Small Emerald, 1-5 Small Topaz, 1-5 Small Ruby, 1-5 Small Amethyst, Fire Axe, Talon, Orb, Stealth Ring, Ring of Healing, Red Gem, Might Ring, Giant Sword (pół-rzadko), Ice Rapier (pół-rzadko), Golden Sickle (rzadko), Devil Helmet (rzadko), Purple Tome (rzadko), Golden Ring (rzadko), Demon Shield (rzadko), Platinum Amulet (rzadko), Mastermind Shield (rzadko), Golden Legs (rzadko), Magic Plate Armor (bardzo rzadko), Demonrage Sword (bardzo rzadko), Demon Trophy (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Demony.