Skocz do: Nawigacja, szukaj
Demon Skeleton.gif Demon Skeleton
400 Hp
240 Exp (Exp/Hp: 0.6)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 360)
Summon/Convince: 620/620
Specjalne: Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Obrażenia od śmierci Obrażenia od ognia Obrażenia od ziemi Obrażenia od tonięcia Obrażenia od wysysania życia
Częściowo odporny na:
Wrażliwy na: Obrażenia od świętości
Odgłosy: Brak
Sposób ataku: Walka w zwarciu (0-150), śmiercią z bliska(40-60 hp)
Zachowanie: Nie ucieka, jak ma mało HP.
Opis: Demon Skeletony to nieumarłe potwory żyjące w najgłębszych podziemiach Tibii. Nikt nie wie, skąd te stwory się wzięły. Są o wiele silniejsze i posiadają taką samą prędkość jak zwykłe szkielety, od których różnią się z wyglądu tylko kolorem. Podobnie jak one, potrafią wysysać energią życiową ze swoich przeciwników. Jeden z najczęściej summonowanych potworów w grze - doskonale sprawują się blokując potwora (np. Hydrę) a druidzi i sorcererzy uderzają z dystansu. DS służą za blokerów kiedy nie ma odpowiedniego knighta. Potrafią przesuwać skrzynie i parcele co uniemożliwia zablokowanie ich. Dawniej często lurowane na Ghostlandzie lecz po dodaniu tam schodów jest to niemożliwe.
Występowanie: Ancient Temple, Hellgate, Darama, Ghostland, Plains of Havoc, podziemia Dark Cathedral, Ghostship, Femor Hills, Ramoa, Fibula, Triangle Tower, Vengoth
Taktyki: Paladin (zalecane skille 60/50 i miejsce do uciekania), sorcerer i druid nawet na niskim poziomie mogą sobie bez problemu poradzić z zabiciem Demon Skeletona, jako postacie walczące na dystans, gdyż Demon Skeleton jest bardzo powolny. Knight ma z nim trochę więcej problemów, a zabijanie ich nigdy nie będzie dla knighta opłacalne, ze względu na silny atak tego potwora, jak również jego zdolności obronne. Jednak Demon Skeleton jest chyba jedynym potworem który z gatunku silniejszych nie umie się leczyć i nie widzi niewidzialnych.
Loot: 0-72 gp, Torch, 0-3 Throwing Star, Battle Hammer, Battle Shield, Iron Helmet, Demonic Skeletal Hand, Black Pearl, Mana Potion , Health Potion, Mind Stone (rzadko), Mysterious Fetish (rzadko), Guardian Shield (bardzo rzadko).
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Szkieletowate.