Skocz do: Nawigacja, szukaj
Enlightened of the Cult.gif Enlightened of the Cult
700 Hp
500 Exp (Exp/Hp: 0.7)
(Podczas 42. godziny wytrzymałości: 750)
Summon/Convince: --/--
Specjalne: Wysysa życie, Leczy się, Przywołuje do 2 Crypt Shamblerów lub do 2 Duchów, Paraliżuje, Staje się niewidzialny, Upija, Widzi Niewidzialnych, Nie można go sparaliżować
W całości odporny na: Nic.
Częściowo odporny na: Obrażenia od świętości Obrażenia od lodu
Wrażliwy na: Obrażenia fizyczne Obrażenia od śmierci Obrażenia od energii
Odgłosy: "Praise to my master Urgith!"
Sposób ataku: Walka na dystans
Zachowanie: Brak
Opis: Oświeceni Kultu to członkowie, którzy jako jedyni opanowali całą wiedzę na temat magii kultu, jej mroczne źródło i ukryte cele. Zwykle pracują w ukryciu, co powoduje, że rzadko wdają się w walkę. Gdy jednak się wyłonią, walczą z zapałem, nie znając litości. Rozkazują wszystkimi innymi kultystami, gdyż nie mogą ryzykować walki sam na sam. Ich moce magiczne są niezmierne, są okuci w drogie zbroje i uzbrojeni w równie cenną broń, stanowiąc tym samym śmiertelne zagrożenie dla wszystkich, którzy spróbują okryć tajemnice kultu. Żaden z oświeconych nigdy nie zdradziłby swojego kultu. Nie wiadomo jednak, czy wynika to z czystego fanatyzmu, czy może z jakiś rzuconych na nich zaklęć.
Występowanie: Goroma, Formorgar Mines, Dzielnica czarodziejów
Taktyki: Najlepiej sprawdzają się runy Thunderstorm, ponieważ często znajdują się wśród innych kultystów i przywołują dodatkowo własne potwory..
Loot: 0-80 gp, Cape, Cultish Mask, Protection Amulet (rzadko), Skull Staff (rzadko), Small Sapphire (rzadko), Music Sheet (czwarty wers, rzadko), Blue Robe (rzadko), Voodoo Doll (Pirate) (rzadko), Energy Ring (rzadko), Strong Mana Potion (rzadko), Amber Staff (rzadko), Broken Key Ring (rzadko), Wand of Inferno (rzadko), Jewelled Backpack (rzadko), Mysterious Voodoo Skull (bardzo rzadko), Piggy Bank (bardzo rzadko), Platinum Amulet (bardzo rzadko)
Zobacz: Pełną listę potworów. Przyporządkowano tego potwora do kategorii: Wyznawcy Kultu.