Skocz do: Nawigacja, szukaj
Arrow Red.png Jest to skrócona informacja o Explorer Society Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako:
Nagroda: Crown Backpack, Ice Pick, Spectral Stone, 6 Orichalcum Pearls, możliwość używania teleportu między Port Hope a Northport oraz Liberty Bay a Svargrond (przy użyciu Orichalcum Pearls), możliwość zejścia pod wodę (Calassa i Frozen Trench), możliwość kupowania atlasu i królewskiego plecaku
Lokacja: Start w: Port Hope lub Northport albo Liberty Bay (lecz Quest odbywa się na terenach całej Tibii)
Wymagany poziom: -
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Raty, Dwarfy, Lizardy, Minotaury, Orkowie, Małpy, Priestessy, Demon Skeletony, Elfy, wszystkie potwory Nieumarłe, Banshee, Quary
Legenda: "Odwiedź jedną z filii Explorer Society w Northport lub w Port Hope aby zacząć przygodę swojego życia."

Nowy ląd zaczyna się pod ziemią, a dokładniej pod wodą w królestwie Quaras, gdzie ludzka stopa nigdy jeszcze nie stanęła, a samo pojęcie człowiek dla tych krwiożerczych potworów nic nie znaczy... Wielu śmiałków próbowało swojej mocy w walce z tymi bestiami... W efekcie tego rybacy wyławiają setki ludzkich kości, a podwodny świat uważany jest za niepokonany.

Legenda głosi, że można tam poruszać się jedynie po założeniu odpowiedniego hełmu, ale nikt do końca w to nie wierzy. Dostanie się pod wodę jest poprzedzone trudnymi zadaniami. Wieloma rozmowami i walkami z wszystkim co nam próbuje przeszkodzić, jednak nagroda jest wymarzona dla każdego. Gloria sławy wśród ludności, oraz masa nowego ekwipunku pomoże Ci przezwyciężyć strach... Powodzenia!