Skocz do: Nawigacja, szukaj

Legenda

Zlokalizowane na Vandurze, największej z Shattered Isles, Liberty Bay jest perłą Mórz Południowych. Nie tak dawno temu, ludzie żyli w porcie razem w harmonii, korzystając z dóbr, które dawała im wyspa. Niestety, mieszkańcy Thais i Venore odkryli naturalne bogactwa Vandury. Niedługo po tym, mała wioska urosła do rozmiarów miasta z prawdziwego zdarzenia. Rdzenni mieszkańcy Liberty Bay, uciskani przez obywateli Thais, którzy przejęli kontrolę nad ich wioska, stali się biedni, niczym konik polny na polu ziemniaków. Żyją teraz w rozklekotanych chatach na zachodzie i po dniach ciężkiej pracy na plantacjach, śpią na słomianych matach. Przybysze z Thais zaś, pod przewodnictwem gubernatora Percy'ego Silverhanda, rezydują w okazałych i luksusowych dworkach we wschodniej części miasta.

Warto wspomnieć, że miasto skrywa wiele tajemnic. Jedna z nich jest na pewno Demon, który znajduje się pod miastem, niestety zabicie jest go niemożliwe, bo znajduje się w pomieszczeniu do którego nie ma dostępu, ale gdy znajdzie się odpowiednią dziurę, można go zobaczyć.

Ataki na Liberty Bay przeprowadzają Piraci i Quary. Piraci są bardzo silni, lecz Quary które wychodzą na powierzchnie są bardzo słabe i nisko poziomowe postacie poradzą sobie z nimi bez problemu.

Ataki Piratów wiążą się niejako z addonem do stroju pirata. Ponieważ podczas ataku pojawiają się Bossy Piratów, z który to wypadają przedmioty potrzebne do 2 addonu.

Mapa

Liberty Bay.gif

Legenda do mapy

d Depo: 9 Filia Explorer Society, NPC Berenice
C Świątynia i portal, NPC Tyrias 10 Wejście do Fortecy
Sa Statek, NPC Jack Fate 10a NPC Admiral Wyrmslicer - Dowódca
Sb Statek, NPC Captain Max 11 Jubiler, NPCowie:
M Malungas Tower: 12 Plantacje trzciny cukrowej, NPCowie robotnicy:
 1. Braden
 2. Cameron
 3. Doug
 4. Fergus
 5. Gordon
 6. Hamilton
 7. Irvin
 8. Norris
 9. Parlan
 10. Torence
 11. Ross
D NPC Charlotta - Czary Druida
P NPC Isolde - Czary Paladyna
K NPC Tristan - Czary Knighta
1 Wejście do siedziby Kultu Voodoo
2 NPC Captain Waverider: Transport na Treasure Island oraz Merianę
3 Dom gubernatora, NPCowie Percy Silverhand i Eleonore Silverhand
4 The Jolly Seahorse Tavern:
5 Kowal, NPC Cedrik
6 Ekwipunek, NPC Red Lilly
7 Sklep Meblowy, NPC Peggy
8 Gorzelnia rumu, NPC Evan 13 Magazyn Portowy, NPC Marcus