Skocz do: Nawigacja, szukaj

Farmine jest rezultatem wypraw górniczej gildii imperium Kazordoon. Dzięki połączeniu sił kapłanów ognia i ziemi z wiedzą technomantów, wszelkie ograniczenia podróży statkami parowymi przez podziemne rzeki zniknęły. Wysyłano grupy we wszystkich kierunkach świata z zadaniem odnalezienia nowych złóż cennych surowców. Większość z odkrytych miejsc była jamami niemającymi jakiejkolwiek łączności z powierzchnią, których zasoby nie zachęcały do zakładania większych kopalni na stałe. Sporo statków nigdy nie wróciło ze swoich ekspedycji.

Jedna grupa jednak pojawiła się w Kazordoon z zadziwiającą wieścią o odkryciu systemu jaskiń, który nie tylko łączył się z nieznanym dotąd lądem na powierzchni, ale i skrywał wielkie nietknięte złoża rzadkich rud minerałów. Takiej okazji nie mogli przepuścić zwłaszcza najmłodsi z krasnoludów imperialnej gildii górniczej. Rozpoczęto realizację wielkiego projektu wzniesienia bazy, którą już zaczęto nazywać Farmine. Niestety siła robocza i fundusze gildii mogą okazać się niewystarczające w obliczu nieznanych zagrożeń, jakie nowe ziemie mogą przynieść, więc przywódca ekspedycji Ongulf z pewnością powita chętnie pomoc nawet ze strony człowieka.


Przy pierwszym przybyciu do Farmine można rozczarować się niewielkimi rozmiarami i koszmarnymi warunkami nowo powstałej bazy. Początkowo nie ma też żadnych handlarzy czy choćby funkcjonującej świątyni. Jednak wraz z wykonywaniem zadań dla przywódcy krasnoludów, Farmine będzie się rozbudowywać.

Mapa Farmine

Baza krasnoludów rozrasta się wraz z postępem The New Frontier Questu, a proces ten dzieli się na kilka etapów. Poniżej mapy każdego z nich.
Pierwszy etap
FarmineM1.gif
Legenda
S Parostatek, NPC Thorgrin
T Przyszła świątynia, NPC Prezil
1 Dowódca ekspedycji, NPC Ongulf
2 Gość, NPC Pompan
3 Bezrobotny kowal, NPC Esrik
4 Winda na powierzchnię
Drugi etap
FarmineM2.gif
Legenda
S Parostatek, NPC Thorgrin
T Świątynia, NPC Prezil
1 Dowódca ekspedycji, NPC Ongulf
2 Sprzedawca ekwipunku, NPC Pompan
3 Zajęty kowal, NPC Esrik
4 Winda na powierzchnię i do kopalni A07
Trzeci etap
FarmineM3.gif
Legenda
d Depo
S Parostatek, NPC Thorgrin
T Świątynia, NPC Prezil
B Bank i poczta, NPC Murim (odblokowany po misji 6)
K Wejście do kopalni Farmine
1 Dowódca ekspedycji, NPC Ongulf
2 Sprzedawca ekwipunku, NPC Pompan
3 Kowal, NPC Esrik
4 Winda na powierzchnię i do kopalni A07
5 Bar, NPC Swolt
6 Sklep magiczny, NPC Rabaz (odblokowany po misji 8)
7 Mieszkanie, NPC Cael (odblokowany po misji 9)