Skocz do: Nawigacja, szukaj
Kazordoon CipSoft.gif

Ogólnie

Mapa góry
Kazordoon to podziemne miasto leżące pod górami o tej samej nazwie w centralnej części głównego kontynentu. Mieszkańcy południowej części mogą tam dotrzeć idąc na północ i przechodząc przez sławny Dwarven Bridge, natomiast północni podróżnicy, który chcą się tam dostać muszą iść drogą na południe, mijając Femor Hills.

Posiadacze Premium Account mogą dostać się do miasta parostatkiem z wyspy Cormaya.

Dawno temu rasa krasnoludów korzystając ze swych znanych umiejętności i wiedzy o ogniu i ziemi wykuła we wnętrzu wygasłego wulkanu wielkie miasto. Dzięki złożom cennych metali i drodze lądowej łączącej północ kontynentu z południem, siedziba niskich istot szybko stała się wpływowym i bogatym państwem, na dowód czego mieszkańcy wybudowali ogromny posąg u wejścia. Duży skarbiec w sali tronowej imperatora jest tylko niewielkim przykładem bogactwa krasnoludów. Wielu podróżnych chciało również zawładnąć częścią tego ogromnego majątku, lub chociaż pozwiedzać to piękne miasto, które jest cudem nauki i techniki, dlatego też imperator Kruzak otworzył miasto na poszukiwaczy przygód. Mimo to, wiele krasnoludów do dzisiaj czai się w zakątkach gór, by zabić, a potem ograbić swoje ofiary.

Mapa

Kazordoon Mapa.gif

Legenda do mapy

d Depot 9 Ekwipunek, NPCowie Bezil i Nezil
B Bank i poczta, NPC Lokur 10 Broń, NPC Uzgod
C Mauzoleum i portal, wejdź w niego, a staniesz się mieszkańcem miasta 11 Zbroje, hełmy i tarcze, NPC Kroox
T Świątynia, NPC Isimov 12 Tawerna, NPCowie Jimbin i Maryza oraz Grodrik
K Czary dla Knightów, NPC Duria 13 Hodowca rotwormów, NPC Humgolf
M 14 Wejście do miasta
15 Więzienie Dwacatra
16 Farmy grzybów
w Stacje wagoników kopalnianych 17 Gildia technomantów, NPC Talphion i Scutty
ś Kaplica ślubów, NPC Ferus 18 Miejskie kopalnie, a dalej parostatek, NPC Brodrosch oraz kryjówka NPC Rapanaio
1 Sala tronowa, Imperator Kruzak oraz strażnicy Humnog i Hemor 19 Sale zabaw
2 Schronienie i droga ucieczki Imperatora 20 Bractwo Dzikich Toporów
3 Skarbiec Imperatora 21 Bractwo Stopionej Skały
4 Koszary, NPC Tulf 22 Bractwo Zjadaczy Smoków
5 Kuźnia 23 Główny piromanta, NPC Pydar
6 Arena walk. Zejście na statuetki treningowe. 24 Główny geomanta, NPC Kawill
7 Schody na szczyt góry 25 Browar
8 Sklep meblowy, NPC Iwar 26 Jubiler, NPC Tezila

Rozrywka

Kazordoon to nie tylko olbrzymie kopalnie i piękne, podziemne miasto. W osadzie krasnoludów można również się zabawić. Dobrymi przykładami rozrywek są Sale Zabaw (dla miłośników szachów i innych gier) oraz miejska karczma, w której Jimbin i Maryza pozwolą Ci posmakować słynnego piwa, które krasnoludy wytwarzają tutaj z grzybów. Jest również Świątynia, gdzie możesz pomodlić się do wielkich bogów. Jeśli chcesz się zatrzymać w tym mieście na stałe, możesz zamieszkać w jednym z wielu baraków, w których przed laty mieszkały górnicze krasnoludy. Można również pozwiedzać Browar, porozmawiać z hodowcą rotwormów - Humgolfem.Można porozmawiać z Imperatorem Kruzakiem, a także zobaczyć legendarne rzeczy, jakie wykuły dla niego krasnoludy. Cudowny widok... W mieście jest także zejście do technomanty Talphiona oraz duża biblioteka.

Inne lokalizacje

W samym mieście Kazordoon jest tylko jedna kopalnia, w której gracze mogą się zmierzyć z prawie wszystkimi rodzajami krasnoludów. Natomiast po wyjściu z gór można zdobywać doświadczenie w jednej z kilku olbrzymich kopalni. Kopalnie te przepełnione są krasnoludami, czerwiami, specjalnie hodowanymi do kopania, krasnoludzkimi żołnierzami, a także strażnikami. Można w nich również spotkać inne stworzenia, które zadomowiły się w górach - są to m.in. krasnoludzi geomanci, gigantyczne pająki, szlam i żywiołaki ognia. Na wschód od gór Kazordoon ma swoje legowiska kilka smoków, dlatego warto być ostrożnym, gdy wybieramy się na zewnętrzne zwiedzanie gór. Niedaleko jest też góra, na której można spotkać kilka wywern.

Ciekawe lokalizacje w pobliżu

Galeria