Skocz do: Nawigacja, szukaj
Arrow Red.png Jest to skrócona informacja o The New Frontier Quest. Jeśli chcesz przeczytać pełną informację, kliknij tutaj, zaś tutaj, by ją schować.
Znany również jako: Zao Quest
Nagroda: 8000 exp, Strój mistrza wojennego, Piggy Bank, 2 Gold Ingot, Bullseye Potion, Mastermind Potion, Berserk Potion, możliwość wykonania Unnatural Selection Quest, Uneasy Alliance Quest, Children of the Revolution Quest
Lokacja: Farmine, Zao, Kazordoon, Edron, Venore, Thais, Port Hope, Isle of Strife.
Wymagany poziom: 70 (do ukończenia)
PACC: Tak
Potwory, które można napotkać po drodze: Misje: 1-6: Thieving Squirrel, Enraged Squirrel, Wolf, War Wolf, Sandcrawler, Insect Swarm, Gnarlhound, Orc, Orc Spearman, Orc Warrior. Misja: 7-9: Killer Caiman, Lizard Legionnaire, Lizard High Guard, Lizard Dragon Priest. Na arenie: Baron Brute i The Axeorcist, Menace i Fatality, Incineron i Coldheart, Dreadwing i Doomhowl, Haunter i The Dreadorian, Tremorak i Rocko oraz ostatni mistrz areny - Tirecz.
Legenda: Po wiekach, zasoby pod i wokół the Big Old One stały się alarmująco małe. Kilka dekad temu, imperialna gildia górnicza sfinansowała projekt poszukiwań i zakładania nowych kopalni daleko od Kazordoon.

Po kilku próbach zakończonych z różnym powodzeniem, projekt technomantów okazał się największym sukcesem. Załogi ich parowców odkryły i naniosły na mapy ogromne podziemne rzeki głęboko pod ziemią. Z pomocą pewnych przyrządów wyznaczyli oni położenie złóż rudy i opracowali trasy statków pozwalające do nich dotrzeć. Te bazy górnicze miały pewne oczywiste korzyści i wady. Miejsca te nie miały kontaktu z powierzchnią. Z jednej strony oznaczało to, że nowe kopalnie są bezpieczne od większości gatunków zwierząt, a z drugiej, że wszystkie produkty żywnościowe i materiały musiały zostać tam dostarczone na statkach. Zostały zbudowane specjalne ciężkie okręty mogące przenieść rudę i zapasy w tę i z powrotem. Jedynym ograniczeniem dla takich baz stał się zasięg parowców.

Ostatnio, technomanci z pomocą świątyń ognia i ziemi poczynili pewne znaczące odkrycia które pozwoliły zwiększyć zasięg parowców niemalże bezgranicznie. Pozwoliło to wysłać je, jeszcze raz na poszukiwania nowych złóż. Niestety, niektóre okręty nigdy nie powróciły, a inne odnalazły jedynie niewielkie, nieopłacalne do wydobycia złoża rudy. Ale jeden statek dokonał przełomowego odkrycia - jaskinie połączone z powierzchnią, z obszarem nigdy nie znany ludzkości i krasnoludzkiej rasie.

Na dodatek, ten system jaskiń posiadał mnóstwo rzadkich złóż. Imperialna gildia górnicza postanowiła sfinansować nowy projekt i nazwała go "bardzo bardzo odległy projekt" (ang. "project far far away"). Kilka statków zostało wysłanych do stworzenia pierwszej bazy. Po pewnym czasie, boleśnie oczywiste stało się, że liczba potrzebnych tam robotników nie mogła być łatwo dostarczona jedynie parowcami. Również taka baza wymagała ilości pieniędzy, doświadczenia i siły roboczej, której gildia nie mogła dostarczyć.

Potrzebują pomocy z dodatkowych źródeł. To jest moment, w którym ty wchodzisz do gry. Wraz z wykonywaniem misji, kolonia Farmine będzie się rozrastać!